איזה אוכל מיוחד יש לכלבים קטנים?

גזעים של כלבים קטנים הם כלבים שמגיעים למשקל של עד 12 קילו בבגרותם, לרוב, כלבים מגזעים אלו יהיו זקוקים למזון מיוחד עבורם שמציע להם את כל הערכים התזונתיים להם הם זקוקים. אם נשווה אותם לכלבים גדולים נראה כי הם זקוקים לאחוז גבוה יותר של חלבון וכמות הוויטמינים והמינרלים להם הם זקוקים שונה גם.

רוב הזמן הם יבלו בתוך הבית ולא ישרפו את אותה כמות אנרגיה של כלב גדול יותר  לכן יש להתאים להם את סוג האוכל הטוב ביותר עבורם, אז מהו סוג האוכל הזה והיכן משיגים אותו? על כך נענה במאמר.

 

קצת מידע על הרגלי התזונה של כלבים מגזעים קטנים

למרות שכלבים קטנים אוכלים פחות מאשר כלבים גדולים באופן יחסי למשקל שלהם, כלבים מגזע קטן דורשים יותר קלוריות. למעשה כלבים קטנים נוטים לשרוף קלוריות מהר יותר מכלבים גדולים מה שאומר שהכלב שלכם יצטרך לאכול ארוחות קטנות יותר אחת לכמה זמן המכילות יותר קלוריות.

 

מהם הכללים לפיהם בוחרים את סוג האוכל?

ראשית בכדי לבחור אוכל לכלבים קטנים חפשו את מזון הכלבים המתאים , על שקי האוכל יהיה כתוב ההגדרה שהם מותאמים לכלבים קטנים או מיני. כך תדעו בוודאות שהערכים התזונתיים מותאמים לגזע כלב קטן, בשלב השני תצטרכו ללמוד להבדיל בין אוכל שנחשב איכותי ומומלץ לכלבים הקטנים לבין אוכל המכיל רכיבים זולים ולא איכותיים היכולים לפגוע בבריאותו של הכלב שלכם.

 

אילו רכיבים חשוב שיהיו במזון לכלב קטן?

המרכיב החשוב ביותר שצריך להיות במזון לכלבים הוא חלבון, אוכל איכותי יהיה אחד כזה שהחלבון הוא הוא מן החי ויופק מבשר ,עוף או דגים. על מנת לשמור על בריאות הכלב עליו לקבל כמות מסוימת של חלבון מן החי ותמיד עדיף שיהיה מבשר, עוף או דגים. בסוגי מזון לא איכותיים. ישנם סוגי מזון רבים העשויים קמח בשר באיכות בינונית ונחשבים כתוצר לוואי של בשר, לכן הם זולים יותר, מקור הבשר לא תמיד מזוהה ומקור החלבון שלהם לא עשיר מבחינה תזונתית.

השלב השני יהיה לבדוק כמה מקורות פחמימה קיימים ב- 5 הרכיבים הראשונים במזון, אם נראה שמופיעים רכיבים כמו תירס, חיטה, אורז וגלוטן בשילוש עם קמח ככל הנראה מדובר במזון עם פחמימות פשוטות היכולות לפגוע בכלב ולגרום לו לטווח הקרוב להשמנה ולטווח הרחוק לסוכרת.

לסיכום: שמירה על בריאות הכלב היא בראש ובראשונה בסוג המזון שאתם מספקים לו, ככל שהמזון יותר איכותי אתם יודעים כי הוא מקבל את כל הערכים התזונתיים להם הוא זקוק. במיוחד אצל גזעים קטנים אשר שורפים קלוריות יותר מהר מכלבים גדולים הדגש על מזון איכותי הוא גבוה. על מנת לרכוש עבורם את המזון המיועד פנו אל חנות מזון לבעלי חיים שם תוכלו לבחור את המזון המתאים ביותר לכלב שלכם.

מזון לכלבים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שטיחים
כללי
מה חדש בעולם השטיחים?

סוגי השטיחים אינם משתנים ומתחדשים, ישנם סוגים שהם טרנד חוזר או טרנד חולף. החידוש העיקרי הוא העיצוב שלהם. המאמר יפרט את החידושים האחרונים בעולם השטיחים.   השטיחים הפופולריים לשנת 2022

הגיינת פה
כללי
סודות לשמירת היגיינת הפה

הפה נחשב לכרטיס הביקור הגופני שלנו. כשנפגוש אדם זר ונחייך בנימוס, או בפגישת עבודה פנים אל פנים, הדבר הראשון אליו ישימו לב הוא הפה שלנו. היגיינת הפה חשובה מאוד גם

רוכב מקצועי
רכב
ביטוח אופנוע – כל המידע

ביטוח לאופנוע הוא אחת הסוגיות הפופולאריות לדיון, וברוב המקרים – הטוענים נגד רכיבה על אופנוע ישתמשו בעניין הביטוח מיד אחרי שיזכירו את הסיכון הגבוה שברכיבה. האם יש אמת בדבר? האם