איך לבחור בית השקעות לקרן השתלמות

כשבוחרים בית השקעות לנהל את קרן ההשתלמות יש להתחשב במספר משתנים.

תהליך המחקר בנושא יכול להיות מתיש אך הוא לחלוטין משתלם, שכן

מדובר בגוף שינהל את החסכונות שלכם לטווח בינוני עד ארוך, וחשוב שהבחירה תשתלם לכם.

הנה כמה טיפים שיכולים לעזור.

 

3 טיפים שכדאי לזכור בבחירת בית השקעות

  1. עלות דמי ניהול

אי אפשר לחזות באופן מדויק רווחים שתצברו באף גוף שמנהל קרנות, אך ניתן להבטיח חיסכון מירבי בשלב הראשוני בעזרת השוואת מחירי עמלות דמי ניהול. העלות משתנה בין החברות ודמי ניהול נמוכים יבטיחו חיסכון גדול יותר בלי קשר לרווחים.

מרכיב שנוטים להזניח בשלב זה של הבחירה היא מיקוח. מיקוח הוא כלי לגיטימי לחלוטין בהתאמת תנאי החברה לצרכים שלכם ומומלץ להשתמש בו.

נגיד שאנחנו בוחנים כאופציה את רום קרן השתלמות, מומלץ לבחון את עלות דמי ניהול הקרן שלהם ובנוסף את המוכנות שלהם להתמקח ולבדוק אותם מול אלטשולר שחם קרן השתלמות. כך תוכלו לעשות השוואת מחירים בהתאם לצרכים שלכם והסיכוי יהיה גבוה יותר לקבל את המחיר הטוב ביותר ובכך לחסוך יותר.

 

  1. מסלולי השקעה זמינים

מסלול ההשקעה הוא המרכיב החשוב ביותר בתהליך פתיחת הקרן. לא כל מסלול השקעה מתאים לכל חוסך, ותלוי אופי המקצוע וצרכי השימוש בקרן יהיו שינויים בבחירת המסלול המתאים.

מסלול ההשקעה הוא במיוחד חשוב כי הוא זה שמשפיע על התשואה ועל רמת הסיכון בהשקעות הקרן שלכם.

ישנן מסלולים המשותפים לכל גופי ניהול הקרנות אך ישנם גופים המציעים מסלולים נוספים, עם אופציות רחבות יותר. כדאי לבדוק כמה מסלולים חברה מסוימת מציעה ולפני שבוחרים בה לוודא שהמסלול תואם את הצרכים שלכם.

 

  1. גודל ומוניטין החברה

כשניגשים לבחור בבית השקעות מרכיב חשוב שקל לשכוח, במיוחד אם לא בקיאים בנושא, הוא חשיבות הסכומים אותם בית ההשקעות מנהל.

ישנם בתי השקעות המנהלים סכומים נמוכים ואחרים המנהלים סכומים עצומים, ויש סיכון מסוים בכל אחד. אם החברה מתעסקת בסכומי ענק זה יכול להצביע על הצלחתה כמנהלת כספים אך מצד שני זה יכול להעיד על קשיים שעלולים להיווצר בניהול כספים כה גדול.

בנוסף מוניטין החברה חשוב, אולי לא לכולם, אך כדאי לבדוק את התפיסה הכללית והמוניטין שבית השקעות מסוים יצר לעצמו. אם יש בית השקעות השומר על מוניטין אחראי ויציב זו יכולה להיות בחירה טובה, אך גם מוניטין של לקיחת סיכונים ותשואה רווחית יכולה להתאים, בהתאם לשיקולכם.

 

לסיכום

אם בוחרים בית השקעות באופן מחושב שמתאים לצרכים האישיים שלכם, סביר להניח שתישארו עם בית ההשקעות הזה במשך כל החיים, אז כדאי לבחור נכון.

בעזרת השוואת מחירים, בחינת המסלולים המוצעים, ושביעות רצון ממוניטין החברה והדרך בה היא מנהלת כספים כל אחד יכול לעשות את הבחירה המתאימה ולהנות מחסכון חכם יותר וגדול יותר.

מטבעות

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
קיר בטון
בעלי מקצוע
אלעזר ניסנוב מומחה בטון מלוטש בישראל

אחת מעבודות שיפוץ הבטון היפות ביותר שאפשר לדמיין, זו עבודת בטון מלוטש לבתים, דירות וגכם משרדים. מחפשים אחר מקצוענים אמיתיים בתחום זה של אומנות ליטוש בטון והחלקתו? אנחנו מזמינים אתכם

לימודים
10  שיטות ללימוד אנגלית

מחפשים את השיטה הטובה ביותר ללימוד אנגלית? ובכן, להלן 10 שיטות יעילות אשר יאפשרו לכם ללמוד את השפה האנגלית. 10 שיטות ללימוד אנגלית   צפייה ללא כתוביות – צפייה בסרטים

איש מסתכל במשקפת
בעלי מקצוע
אינדקס עסקים לאתר פאשקעוויל

מחפשים לבצע שיתופי פעולה עם אנשי המקצוע המובילים והמומלצים ביותר? באמצעות אינדקס עסקים לאתר פשאקעוויל תוכלו לעשות זאת. כל הפרטים – במאמר הבא. יצירת שיתופי פעולה – הכרחי לצורך צמיחה