חיפוש

איך להתנהל נכון עם הכסף שלכם ומתי כדאי לקחת הלוואה?

בבית הספר אף אחד לא לימד אותנו איך לנהל את הכסף שלנו בצורה נכונה.

כשגדלנו והתחלנו לעבוד ולהתפרנס, זרקו אותנו ישר למים העמוקים.

החיים דרשו ממנו להתמודד עם הסכומים הגדולים בבנק בצורה נכונה ולשמור על יציבות כלכלית לאורך זמן.

לצערנו, מדובר במשימה לא פשוטה שרבים נכשלים בה.

לפיכך, אספנו עבורכם מספר טיפים יעילים שילמדו אתכם כיצד לשמור על יציבות כלכלית ולהתנהל נכון עם הכסף שלכם. במאמר זה תוכלו לקבל מידע שיסייע לכם לחסוך בהוצאות, להשקיע את הכסף שלכם תמורת תשואות יפות ולקחת הלוואות בצורה טובה ונכונה.

 

חיסכון בהוצאות

השלב הראשון שיסייע לכם לנהל את הכסף שלכם בצורה נכונה הוא חיסכון בהוצאות. אנשים רבים מבזבזים את הפרנסה שלהם על דברים מיותרים ומוצאים את עצמם בסוף החודש עם יותר הוצאות מהכנסות. על מנת למנוע מצב זה חשוב לחסוך בהוצאות ולהקפיד על מספר עקרונות מרכזיים:

קבעו תקציב חודשי:

בתחילת כל חודש, יש לקבוע תקציב חודשי תוך התייחסות לצרכים ולהכנסות שלכם. חשוב מאוד לקבוע תקציב חודשי, לעמוד בו וכך לחסוך כסף רב שהיה עלול להתבזבז על שטויות.

 

הימנעו מאכילה בחוץ:

אנשים רבים מבזבזים סכומים גדולים מאוד על אכילה מחוץ לבית. לפיכך, אם אתם מעוניינים לחסוך בהוצאות, עליכם להגביל מראש את מספר הפעמים שאתם אוכלים מחוץ לבית.

 

השוו מחירים:

כאשר אתם משלמים על מוצרים או שירותים יקרים, אל תתפתו לרכוש אותם בלהט הרגע. טרם הרכישה, מומלץ לערוך השוואת מחירים מהירה, להבין היכן ניתן לרכוש את המוצר במחיר הכי זול וכך לחסוך סכומים גדולים מאוד.

 

ביצוע השקעות

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים בוחרים להשקיע את הכסף שלהם. אם יש לכם מספיק כסף על לממן את הצרכים שלכם ואתם מעוניינים להרוויח כסף נוסף בקלות ללא מאמץ, השקיעו את הכסף שלכם. כאשר בחרתם לבצע השקעה השלב הראשון שעליכם לעבור הוא בחירת אפיק השקעה.

כיום, ניתן להשקיע כסף באפיקי השקעה שונים ומגוונים לרבות: קופות גמל, קרנות השתלמות, נדל"ן, סטארטפים ועוד. כאשר אתם בוחרים אפיק השקעה עליכם לקבוע רמת סיכון רצויה ולבדוק איזה מסלול מתאים וטוב עבורכם.

 

לקיחת הלוואות

לקיחת הלוואה היא החלטה גדולה ומפחידה, שיש לחשוב עליה ברצינות תוך התייחסות לכל השיקולים השונים. ככלל, מומלץ לקחת הלוואה עבור הוצאות מתוכנות ומשמעותיות בלבד כגון: תשלום חובות, רכישת נכס, טיפולים רפואיים, רכישת רכב, שיפור הכנסה וכדומה.

טרם לקיחת ההלוואה, חשוב לוודא שתוכלו לעמוד בתנאים שנקבעו ולשלם לבנק את ההחזר החודשי. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה בתחום טרם קבלת ההחלטה ולקחת בעזרתו הלוואה עם תנאים נוחים שמתאימה לצרכים שלכם.

שימו לב, אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

 

שטרות של יורו

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
צנצנת עם מטבעות
פיננסים
למה כדאי להפריש כסף לקרן השתלמות?

קרן השתלמות היא מוצר חיסכון המגלם בתוכו יתרונות רבים למי שמבקש לחסוך כספים. מדובר באפיק השקעה המאפשר את מקסום יעילות ההשקעה הן עבור שכירים והן עבור עצמאיים. בפסקאות הקרובות נבחן

נעל חומה
תינוקות
איך לעזור להתפתחות עם נעלי ילדים

תהליך ההתפתחות המוטורי של ילדכם הינו תהליך מהיר וארוך כאחד- עשרות פעולות שונות כמו שכיבה, זחילה והליכה קורות תוך זמן קצר מאוד. גם כאשר הילד גדל, חשוב לסייע לו ולעזור

נעלי תינוקות
כללי
כיצד מודדים מידה לנעלי טרום הליכה?

מהרגע שהתינוק/ת שלנו מגיעים לעולם, אנחנו כל כולנו שם, איתם, מלווים אותם בכל צעד ובכל זמן נתון. החיוך הראשון, קול הצחוק הראשון, פעם ראשונה של זחילתם, פעם ראשונה שהם נעמדים