ביטוח אופנוע – כל המידע

ביטוח לאופנוע הוא אחת הסוגיות הפופולאריות לדיון, וברוב המקרים – הטוענים נגד רכיבה על אופנוע ישתמשו בעניין הביטוח מיד אחרי שיזכירו את הסיכון הגבוה שברכיבה.

האם יש אמת בדבר? האם באמת ביטוח לאופנוע הוא כה יקר, ובכלל – אילו סוגי ביטוחים קיימים בישראל?

כל המידע על ביטוח לאופנוע – במאמר הבא.

 

זה באמת כזה יקר?

חיפשנו מישהו עם מספיק ניסיון, כדי להבין ממנו מה קורה בתחום הביטוחים לאופנועים. מצאנו כמה מביני עניין בחנות Matalon Cycle המוכרת, והם עזרו לנו לעשות מעט סדר בבלגאן.
באופנועי מטלון הסבירו לנו, שמחירי הביטוח עבור אופנועים כבדים – אכן עשויים להיות גבוהים במיוחד, אך אין הדבר נכון עבור כל סוגי האופנועים. בישראל ישנן מדרגות מחירי ביטוח, והן נקבעות ע"פ נפח וכוח המנוע.

דירוג מחירי ביטוח לאופנועים בישראל

ככל שנעלה בנפח המנוע ובכוחות הסוס של האופנוע – כך מחיר הביטוח צפוי להיות יקר יותר.
למשל, ביטוח לאופנוע בנפח 125 סמ"ק הוא זול יותר מאשר ביטוח לאופנוע שמעל נפח זה, וההפרש יכול להיות בין 1000 ל- 2000 שקלים בשנה! במדרגת הרישיון הגבוהה ביותר, המכונה גם "בלתי מוגבל" – המחירים מפסיקים לעלות ונשארים בסכום מסוים, שהוא אכן גבוה לכל הדעות.

 

סוגי הביטוחים לאופנוע

יש מספר סוגים של ביטוחי אופנועים בישראל, ועל כל רוכב להכיר אותם היטב.

 

ביטוח חובה –

ביטוח החובה מבטח אותנו נגד נזקי גוף בעת תרחיש של תאונה, וכשמו כן הוא – כל נהג בישראל מחויב לרכוש אותו. אי רכישת ביטוח חובה היא עבירה פלילית לכל דבר, ותוצאותיה – שלילת רישיון במקום.

 

ביטוח צד ג' –

ביטוח צד ג' הוא בגדר רשות בלבד, והוא מבטח את הצד השלישי בתאונה כנגד נזקים שנגרמו לו. ביטוח צד ג' הוא לרוב זול יחסית, ורוב רוכבי האופנועים מוסיפים אותו לביטוח החובה.

 

ביטוח מקיף –

השימוש בביטוח מקיף הוא פחות נפוץ, אך הוא בהחלט נמצא בשימוש אצל חלק מהרוכבים. הביטוח הזה מבטח את האופנוע מכל נזק אפשרי, בין אם מדובר בנזקי טבע, גניבה, תאונה וכו'. כשיש לנו ביטוח מקיף – גם הצד השלישי בתאונה מכוסה, ולכן אין צורך ברכישת ביטוח צד ג' בנוסף.

 

מה ישפיע על מחיר הביטוח שלנו?

חברות הביטוח מתמחרות את הפוליסות בהתאם ללקוח, ולכן – ניתן לומר שיש שני פרמטרים עיקריים פרט לגודל האופנוע, המשפיעים על המחיר:

 

מספר שנות הרישוי

חברות הביטוח מסיקות, שככל שאנו רוכבים זמן רב יותר – יש לנו ניסיון רב יותר. ככל שיש באמתחתנו יותר שנות רישוי – כך הצעת המחיר שנקבל תהיה אטרקטיבית יותר.

 

כמות התאונות בשנים האחרונות

באמצעות חישוב של כמות התאונות המדווחות שקיימות עבור הרוכב – חברות הביטוח מנסות לצפות את הסיכון לתאונה נוספת. לכן, ככל שדווחו עבור הרוכב יותר תאונות, כך הצעת המחיר לביטוח תהיה גבוהה יותר עבורו.

 

יד

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מינימום שינה בלילה
תינוקות
מינימום שינה בלילה

האומה המודרנית לא ישנה מספיק. נקודה. הרגלי השינה שלנו הפכו עם השנים לבלתי בריאים בעליל, לעתירי פיתויים ותפנוקים שמשאירים אותנו ערים עד מאוחר וכולנו מודעים להשלכות של חוסר השינה על

אישה בהריון
תינוקות
אתרי ההיריון והלידה המובילים בישראל

תקופת ההיריון והלידה היא ללא ספק התקופה המלחיצה ביותר בחייה של כל אישה, אולם כעת בזכות רשת האינטרנט ניתן לקבל את כל המידע הנחוץ והחשוב ביותר. מהם האתרים המובילים? להלן

צוות
כללי
כמה כסף מגיע לכם על מילואים

לאחר השחרור מהצבא חיילים רבים מוצאים את עצמם נקראים לשירות מילואים מדי שנה, חלק שמח לקחת הפסקה קצרה משגרת חייהם ואחרים קצת פחות שמחים לחזור למדים. ללא קשר למידת השמחה