האם כדאי להגיש בקשות להחזרי מס בגין השקעות בשוק ההון?

מתלבטים אם להגיש בקשה להחזרי מס? נמנעים מלהוציא כסף עבור רואה חשבון? הגשת בקשה להחזר מס יכולה לתת לכם הרבה, לא השתכנעתם? המשיכו לקרוא.

 מתוך ההכנסות והשכר החודשי שלכם יורד חלק מהכסף למס הכנסה לפי מדרגות שכר או נקודות זכות בהתאם לכל מיני תנאים ומאפיינים. מתוך הבנה כי לפעמים יורד יותר מדי ולפעמים מעט מדי, רשות המיסים מאפשרת להגיש בקשות להחזר מס בגין כל מיני מצבים ובאם אכן תעמדו בתנאים שמציבה, תוכלו לקבל חלק מהכסף שלכם בחזרה. הנה כמה דוגמאות למצבים בהם ניתן לבקש החזר מס מרשות המיסים.

  1. החזר מס בגין תרומה
  2. החזר מס בגין השקעות בשוק ההון
  3. החזר מס בגין הפסקת עבודה באמצע השנה
  4. החזר מס בגין הולדת ילדים באמצע השנה

 

מס רווחי הון

למרות שאתם משקיעים את הכסף העודף שלכם ומרוויחים כסף ישירות לקופה שלכם, מבלי שעבדתם לצורך העניין, המדינה עדיין לוקחת מס על ההכנסה הזאת, והוא בשווי של 25 אחוזים מהרווח שעשיתם ממכירת המניה. כלומר, באם תמכרו מניה בהפסד ביחס לכמה שקניתם אותה, לא תצטרכו לשלם בעבור הכסף שיכנס אליכם מס רווח הון.

 

הפסד ורווח מכליל את כל המניות שלכם

כאשר מדברים על רווח הון, ההסתכלות היא פר מניה, אך בפועל ההכנסות וההפסדים שלכם הם בעצם הסכום הכולל של כל המניות שלכם, בין אם הם הרוויחו או הפסידו. לדוגמא – באם הרווחתם ממכירת מניה אחת 5,000 שקלים, אך הפסדתם ממכירת מניה אחרת 5,000 שקלים, בפועל לא הרווחתם כלום, אך יצאתם מופסדים כי שילמתם על הרווח מס רווח הון.

 

בקשת החזר מס

מתוך הבנה כי לא ניתן להסתכל רק על מניה אחת כאשר מודדים את ההפסד או הרווח שלה, אתם רשאים להגיש בקשת החזרי מס למשקיעים אשר מוכיחה כי בטוטאל לא הרווחתם כמו שנראה כשמסתכלים רק על מניה אחת ובהתאם מגיעים לכם חלק מהמיסים שהרווחתם בחזרה.

 

הילחמו על מה ששייך לכם!

כאשר ניגשים לשאלה האם כדאי להגיש אתה בקשה או דווקא לזנוח את התהליך חשוב להבין כי אתם לא חייבים להתמודד עם כל הבירוקרטיה לבד וכי יש המון אנשי מקצוע אשר ישמחו לסייע לכם וגם מבינים ומקצועיים בתחום. נוסף על כך, אתם באמת יכולים לקבל כסף בחזרה ולהפוך את הרווח שעשיתם בשוק ההון ליותר גדול ממה שהוא היה לפני קבלת ההחזר.

 

לסיכום

מס רווח הון אמנם יורד לכם על כל רווח ממכירת מניה שתעשו, אך באם הפסדתם ממניה אחרת, אתם בהחלט זכאים לקבל חלק מהמס הזה בחזרה. כל זאת רק בתנאי שתגישו בקשה לרשות המיסים שמבקשת שכך יקרה. למרות שנראה כי זה הליך מסובך, וכי לעיתים תצטרכו להוציא עוד כסף על מנת לשלם לרואה חשבון, כאשר מדובר ברווחים העולים על התשלום לרואה חשבון כדאי מאוד להגיש את הבקשה ובעזרתה לקבל בחזרה חלק מהכסף שלכם.

החרי מס בישראל

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חדר רחצה
לבית ולגינה
מה עדיף – מקלחון או אמבטיה?

אחת השאלות הנפוצות בקרב מי שמבצע שיפוץ בחדר האמבטיה שלו, או נכנס לדירה חדשה – היא שאלת המקלחון אל מול האמבטיה. אנשים רבים מחזיקים בדעה חד משמעית – ויגידו לכם

קניה דרך מחשב
בעלי מקצוע
החוקים והתקנות בחנות אינטרנטית

מתכננים לבצע בנייה של חנות וירטואלית? להלן החוקים והתקנות אשר חייבים להתקיים בחנות שלכם, מטעם המומחים של חברת AGHAI אשר נחשבת לחברה המובילה בתחום הקמה של חנויות וירטואלית. חנות וירטואלית

כללי
למה אתם חייבים לעצמכם נופש כשר בקפריסין?

כולנו עובדים הרבה בשנים האחרונות וזה לא משנה בכלל מה המקצוע שלכם או מה למדתם. העניין הוא שהעידן המודרני דורש מאיתנו לעמוד בקצב התחרות ובנוסף, כולנו היינו רוצים להרגיש שאנחנו

מנגל מדומה
לבית ולגינה
הכירו את סדרת SUMMIT  של גרילי הגז של WEBER

סדרת SUMMIT הסדרה המקצועית ביותר של WEBER מביאה עולם חדש של צליית בשר מקצועית ואיכותית כמו שאפר להשיג רק עם גרילי מקצועיים.   בוא להכיר מה מסתתר בתוך הגריל המקצועי