חיפוש

סודות לשמירת היגיינת הפה

הפה נחשב לכרטיס הביקור הגופני שלנו. כשנפגוש אדם זר ונחייך בנימוס, או בפגישת עבודה פנים אל פנים, הדבר הראשון אליו ישימו לב הוא הפה שלנו. היגיינת הפה חשובה מאוד גם לאסתטיקה וגם לבריאות. שמירה על פה היגייני תטיב גם איתנו וגם עם הסביבה. הנה כמה סודות בנושא.

 

היגיינת הפה

את הפה שלנו מרכיבים שיניים, חניכיים, לשון ושפתיים. הוא מכיל רוק, חיידקים וגם שאריות מזון. כתוצאה מהמזון והשתיה שעוברים בחלל הפה לאורך שעות היממה, הפה הופך למקום לא הגייני במיוחד. המזון שאנחנו צורכים לא נעלם כלא היה. חלקים ממנו הנשארים בפה, נצמדים לשיניים או למרווחים שביניהן.

בנוסף, הצטברות של אבנית על השיניים, יחד עם שאריות מזון, עלולה לגרום להתפתחות מחלות חניכיים שונות. שמירה על היגיינת הפה תפחית את הסיכוי לפגיעה כזאת. אז לפני הכל, מומלץ כי תיכנסו אל אחד מסניפי דנטל מדיקל סנטר כדי לבדוק מה מצב היגיינת הפה שלכם.

 

בחירת מברשת שיניים

מברשת שיניים היא הכלי הנפוץ ביותר לשמירת היגיינת הפה. אנו לומדים מגיל צעיר לצחצח פעמיים ביום, בבוקר ובערב. פעולת הצחצוח אמורה למנוע הצטברות של אבנית באזורים השונים של השיניים. קיימים מספר סוגים של מברשות שיניים. מברשות עם סיבים קשיחים עלולות לגרום לפציעה בחניכיים, ולכן נעדיף מברשות רכות. את מברשות השיניים מומלץ להחליף אחת לשלושה חודשים, או כאשר אנו מבחינים בבלאי של סיבי המברשת.

 

הקפדה על צחצוח נכון

הבעיה הגדולה בשמירה על היגיינת הפה היא לא תדירות צחצוח השיניים, שכן מרבית האנשים מקפידים על צחצוח השיניים פעמיים ביום, אלא האופן בו מצחצחים את השיניים. יש להקפיד על ניקיון השן בכל צדדיה – מלמעלה, מקדימה ומאחורה. בנוסף, חשוב להגיע עד לשיניים הטוחנות ולא להזניח אותן.

פרט לניקיון בכל חלקי השיניים, יש להקפיד גם על תנועה נכונה של המברשת. כאשר אנו מנקים את החלק הקידמי של השיניים, נחזיק את המברשת ב-45 מעלות, בעוד היא ממוקמת בין קו החניכיים אל קו השיניים.

 

ניקיון בין השיניים

צחצוח השיניים אינו חזות הכל. ישנם אזורים אליהם סיבי המברשת פשוט לא מסוגלים להגיע. אזורים אלו הם המרווחים הקטנים והצרים שבין כל שתי שיניים. על מנת לנקות אזורים אלו בצורה יעילה, יש להשתמש בחוט דנטלי או בקיסם ייעודי. את האזורים הללו רצוי לנקות פעמיים ביום, אך גם ניקיון אחד ביום אמור להספיק. כאשר אזורים אלו מוזנחים, אבנית מצטברת בהם. אומנם המרווחים קטנים, אך כמויות האבנית גדולות מספיק על מנת ליצור דלקות חניכיים.

 

הקפדה על כל הסודות היא היעילה ביותר

שמירה על היגיינת הפה היא דבר נפוץ. הבעיה המרכזית היא הידע החלקי שלנו בנושא. שימו לב כי יש להקפיד על כל הכללים עליהם דיברנו. הקפדה רק על חלק מהם לא תסייע להיגיינת פה טובה יותר, שכן כל עוד האבנית תמצא מקום לשכון בו, היגיינת הפה שלנו תהיה בסכנה.

הגיינת פה

 

 

 

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חדר רחצה
לבית ולגינה
מה עדיף – מקלחון או אמבטיה?

אחת השאלות הנפוצות בקרב מי שמבצע שיפוץ בחדר האמבטיה שלו, או נכנס לדירה חדשה – היא שאלת המקלחון אל מול האמבטיה. אנשים רבים מחזיקים בדעה חד משמעית – ויגידו לכם

עשה ואל תעשה באתרי הכרויות
כללי
עשה ואל תעשה באתרי הכרויות

אתרי הכרויות יכולים להיות כלי מדויק ויעיל במיוחד למציאת בני זוג (מזדמנים או קבועים), אבל חשוב לדעת איך להשתמש בהם בצורה נכונה. כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם, ריכזנו כמה