העסקת עובדים לחברת הייטק בחו"ל

מה מגיע לכם בתור עובדי הייטק בחו"ל וכיצד בכלל אפשר להעסיק אתכם בחברה זרה?

 

בעל עסק בישראל מחויב בניהול תקין של עובדיו מבחינת תנאים סוציאליים על פי חוק. כל העסקת עובדים בארץ כפופה לחוק הישראלי ובהתאם העסקת עובדים בחברה בחו"ל כפופה לחוקי המדינה הזרה והן לכמה חוקים ישראליים. על מנת לייעל את התהליך ישנן חברות כדוגמת אדקו ישראל אשר מציעות ייעוץ, הכוונה וביצוע בפועל של העסקת עובדים בחו"ל כולל בחברות העוסקות בהייטק.

 

רילוקיישן מהחברה

העסקה של עובדים בחו"ל כוללת לרוב שני חלקים עיקריים והם מגורי העובד במדינה הזרה והעסקתו בשלוחת החברה בחו"ל. בעצם מדובר בטיפול בשני מישורים במסגרת העברתו של העובד לעבוד בחו"ל. חברת הייטק אשר שולחת עובד לעבור לעבוד בחו"ל מתחילה להעסיק אותו שם מרחוק.

 

השמת עובדים

דרך נוספת להיות מועסק בחברת הייטק בחו"ל הוא מעין קידום מחברה אחת לאחרת כך שאדם אשר עובד במשרת הייטק בחברה יכול לעבור למשרה בחברת הייטק זרה אחרת לגמרי. העובד עוזב את העבודה הישראלית ועובר לחברה אחרת אך בגלל הסכם העסקה בחברה עם חברה ישראלית הוא בעצם מועסק על ידי חברה ישראלית אבל עובד בחו"ל.

 

השוני העיקרי בין השמת עובדים לחברת הייטק בחו"ל ובין רילוקישיין אשר התבקש מהחברה הוא מקום העבודה עצמו. במעבר לחו"ל במסגרת העבודה לשלוחה אחרת או לפרויקט בשיתוף או בשביל מדינה זרה, העובד נשאר עובד החברה אך היא חייבת לפתח מנגנון העסקה בחו"ל בהתאם לכל התנאים והחוקים של שתי המדינות. כאשר מדובר בהשמה מדובר בגוף אשר מעסיק עבור החברה הזרה עובדים מהארץ ועל כן עושה עבורם את התיאום.

 

העסקת עובדים מישראל

ישנו גם מקרה הפוך ממה שתואר בו חברה זרה מחליטה להעסיק עובד ישראלי. במקרים אלו חשוב לעקוב אחר ההוראות בהקשרי מס הכנסה בשתי המדינות. הפער נוצא בעקבות דיווח ההכנסות, שכר העובדים ומחזור הכסף של החברה לישראל, כך שמדינת ישראל לא יודעת על העסקאות הללו ולכן לא יודעת גם לדרוש את הכסף שמגיע לה בשל היותם אזרחים ישראליים.

 

ניכויים נוספים

נדבך חשוב מתחום העסקת עובדי הייטק בחו"ל הוא כמובן התנאים הסוציאליים המגיעים לעובד באם הוא אזרח ישראלי אשר מועסק במדינה אחרת. העסקת העובדים בחו"ל חייבת לשלב את חוקי מדינת ישראל תוך התחשבות בחוקי המדינה הזרה בה העובד מועסק. על מנת לפתור פערים נפוצים בין מדינות בתחום ההעסקה ישנה התייחסות בחוק הישראלי גם למקרים בהם מועסק עובד ישראלי במדינה אחרת, בעיקר בתחום המיסוי, הפנסיה וביטוח לאומי.

 

העסקתכם בחברת הייטק במדינה אחרת על ידי חברה זרה, יכולה להיות על ידי חברה ישראלית, חברת השמה אשר משמשת כצד שלישי וגם פשוט על ידי קבלה למשרה. בכל מקרה יש לשים לב לתנאי ההעסקה המגיעים לכם ולדרושם בהתאם.

 

העסקת עובדים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מתנה קטנה
מתנות
איך תבחרי את המתנה המושלמת לחבר

באירועים מיוחדים, כגון חגים או ימי הולדת, או אירועים למיניהם, מתנות הפכו לסימן היכר להבלטת האירוע המיוחד וסמל להערכה ותשומת לב מצידו של מעניק המתנה. מתנות הן אמצעי להביע הערכה

עבודה
תיירות
חופשה או עבודה – אפשר ביחד

יותר ויותר עובדים מתקשים לעזוב את עבודתם בכדי לקחת חופשה, ובעקבות כך חווים עומס ולחץ שמצטברים ונערמים לכדי תשישות ותחושת מעמסה נפשית ורגשית. גם אלה שמצליחים לקבל החלטה להתנתק מעומס

מגוון רחב של משקפי שמש
אינטרנט
חנות אופטיקה בתל אביב

בעשורים האחרונים- חנויות האופטיקה מקבלות מקום של כבוד בין העסקים, ונראה שחשיבותם עולה יותר ויותר בדור שלנו. הסיבות לכך יכולות להיות רבות…יש שיאמרו שכיום רבים זקוקים למשקפיים, עקב השימוש המוגבר

שמפניות
אירועים
מקומות מומלצים לאירועי בוטיק

חתונות קטנות עם מספר מצומצם של אורחים ואווירה מיוחדת ואישית הפכו ממזמן לטרנד החם של השנים האחרונות. יותר ויותר אנשים בוחרים לקיים את החתונות שלהם במסעדות מיוחדות, גלריות, גגות וכו'.