העסקת עובדים לחברת הייטק בחו"ל

מה מגיע לכם בתור עובדי הייטק בחו"ל וכיצד בכלל אפשר להעסיק אתכם בחברה זרה?

 

בעל עסק בישראל מחויב בניהול תקין של עובדיו מבחינת תנאים סוציאליים על פי חוק. כל העסקת עובדים בארץ כפופה לחוק הישראלי ובהתאם העסקת עובדים בחברה בחו"ל כפופה לחוקי המדינה הזרה והן לכמה חוקים ישראליים. על מנת לייעל את התהליך ישנן חברות כדוגמת אדקו ישראל אשר מציעות ייעוץ, הכוונה וביצוע בפועל של העסקת עובדים בחו"ל כולל בחברות העוסקות בהייטק.

 

רילוקיישן מהחברה

העסקה של עובדים בחו"ל כוללת לרוב שני חלקים עיקריים והם מגורי העובד במדינה הזרה והעסקתו בשלוחת החברה בחו"ל. בעצם מדובר בטיפול בשני מישורים במסגרת העברתו של העובד לעבוד בחו"ל. חברת הייטק אשר שולחת עובד לעבור לעבוד בחו"ל מתחילה להעסיק אותו שם מרחוק.

 

השמת עובדים

דרך נוספת להיות מועסק בחברת הייטק בחו"ל הוא מעין קידום מחברה אחת לאחרת כך שאדם אשר עובד במשרת הייטק בחברה יכול לעבור למשרה בחברת הייטק זרה אחרת לגמרי. העובד עוזב את העבודה הישראלית ועובר לחברה אחרת אך בגלל הסכם העסקה בחברה עם חברה ישראלית הוא בעצם מועסק על ידי חברה ישראלית אבל עובד בחו"ל.

 

השוני העיקרי בין השמת עובדים לחברת הייטק בחו"ל ובין רילוקישיין אשר התבקש מהחברה הוא מקום העבודה עצמו. במעבר לחו"ל במסגרת העבודה לשלוחה אחרת או לפרויקט בשיתוף או בשביל מדינה זרה, העובד נשאר עובד החברה אך היא חייבת לפתח מנגנון העסקה בחו"ל בהתאם לכל התנאים והחוקים של שתי המדינות. כאשר מדובר בהשמה מדובר בגוף אשר מעסיק עבור החברה הזרה עובדים מהארץ ועל כן עושה עבורם את התיאום.

 

העסקת עובדים מישראל

ישנו גם מקרה הפוך ממה שתואר בו חברה זרה מחליטה להעסיק עובד ישראלי. במקרים אלו חשוב לעקוב אחר ההוראות בהקשרי מס הכנסה בשתי המדינות. הפער נוצא בעקבות דיווח ההכנסות, שכר העובדים ומחזור הכסף של החברה לישראל, כך שמדינת ישראל לא יודעת על העסקאות הללו ולכן לא יודעת גם לדרוש את הכסף שמגיע לה בשל היותם אזרחים ישראליים.

 

ניכויים נוספים

נדבך חשוב מתחום העסקת עובדי הייטק בחו"ל הוא כמובן התנאים הסוציאליים המגיעים לעובד באם הוא אזרח ישראלי אשר מועסק במדינה אחרת. העסקת העובדים בחו"ל חייבת לשלב את חוקי מדינת ישראל תוך התחשבות בחוקי המדינה הזרה בה העובד מועסק. על מנת לפתור פערים נפוצים בין מדינות בתחום ההעסקה ישנה התייחסות בחוק הישראלי גם למקרים בהם מועסק עובד ישראלי במדינה אחרת, בעיקר בתחום המיסוי, הפנסיה וביטוח לאומי.

 

העסקתכם בחברת הייטק במדינה אחרת על ידי חברה זרה, יכולה להיות על ידי חברה ישראלית, חברת השמה אשר משמשת כצד שלישי וגם פשוט על ידי קבלה למשרה. בכל מקרה יש לשים לב לתנאי ההעסקה המגיעים לכם ולדרושם בהתאם.

 

העסקת עובדים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פיננסים
חברות השמה וחברות כוח אדם

השינויים התכופים בשוק העבודה כמו גם הביקושים למקצועות מסוימים מחייבים עבודה עם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה וזאת על מנת למצוא את עבודת החלומות בקלות ובמהירות.   שוק העבודה במאה ה

די גי
אירועים
טיפים ליום הולדת בתנאי חוץ

אין כמו מסיבת יום הולדת באוויר הפתוח, השמיים הכחולים, האוויר והשמש המלטפת יגרמו לכל  מסיבה להרגיש חגיגית במיוחד. יחד עם זאת, כשמתכננים יום הולדת בחוץ תכנון והיערכות נכונה מבעוד מועד

אישה וכסף
כללי
איך להקים מוקד מכירות מ-0

מנסים לעשות שינוי בעסק? רוצים לקדם את המכירות ותוהים איך באמת מקימים מוקד מכירות יעיל? אם כך, שווה לכם לעיין במאמר שלפניכם, כי הוא כולל לא מעט טיפים שיוכלו לעזור