כמה פעמים נצטרך לבצע הדברה בחצר?

הבית הוא המקום שבו אנו מעבירים את חיינו, ובשל כך אנו משתדלים לשמור עליו נקי. השאלה על הדברה עולה לא פעם כשאנחנו נתקלים בג'וקים או כשמגיע הקיץ. לא תמיד נוכל לדעת מתי יש צורך לבצע הדברה בבית ובחצר. לעיתים מדובר במקרה נקודתי שניתן לטפל בו עצמאית ולעיתים נדרש מדביר מקצועי שיעלים את הנזק. הכנו לכם את כל התשובות לשאלות בנושא: כמה פעמים נצטרך לבצע הדברה בחצר.

 

מציאת מקור הבעיה

לפני העיסוק המלאכה, קודם צריך לגלות מה הגורם לבעיה. אם אתם מגלים כי ישנם חרקים, ג'וקים, פשפשים או פרעושים בחצר ובביתכם, נסו לבדוק מאיפה הם מגיעים. אם אינכם מוצאים לבד את מקור הבעיה, פנו למדביר מקצועי שיידע לזהות את מוקד ההתפשטות. באתר hadbarott.co.il תוכלו למצוא מדבירים מוסמכים. לאחר מציאת גורם הבעיה, תוכלו לאבחן את סוג המזיקים ולטפל בהם בדרך הנדרשת.

נקודת ההתפשטות היא זו שתקבע איזה ריסוס יבצע המדביר. ישנם מזיקים רבים בחצר שלא ניתן למצוא אותם בקלות וייתכן שהם מתחבאים בתוך סלעים, אבנים או ענפים. בדיקת השטח ומציאת מוקדי ההתפשטות מחייבת בדיקה בחצר ובאזור ההיקפי. התייחסות לכל הנתונים תביא לתוצאה טובה.

 

סוגי ריסוס בחצר

סוגי הריסוס הקיימים בשוק כיום מתחלקים לשניים. האחד הוא ריסוס כימי/ירוק המחסל מוקד ההתפשטות בחצר בלבד. השני מאפשר סוג ריסוס אקולוגי שאינו פוגע בצמחייה מסביב, אלא רק במזיקים או בצמחייה רעילה שבעקבותיה נוצר קן של מזיקים על הצמחים עצמם. אזורי ריסוס הנמצאים בקרבת מחייה לבני אדם ובעלי חיים כמו מרפסות ופינות ישיבה יצטרכו להשתמש בשיטות ריסוס ירוקה, אל תשכחו לציין זאת למדביר שלכם.

 

כל כמה זמן מבצעים ריסוס בחצר?

במידה ואין בעיה ממשית המהווה מטרד, יש צורך לבצע הדברה כללית אחת לשנתיים. זאת ועוד אין הופעה של מזיקים כגון תיקנים ונמלים. כמובן שהדעות חלוקות, אבל הרוב הכולל של המדבירים ממליץ לבצע הדברה אחת לשנתיים ואו כשמופיעה נקודת התפשטות המעידה על קינון חרקים כאלה ואחרים שיכולים לפגוע בסביבת החצר.

הדברה כללית אחת לשנתיים היא עבור אך ורק למנוע מצב של מזיקים, הקדמת תרופה למכה, גם אם אין צורך בפעולה ממשית. במידה ומופיע אצלכם מטרד החוזר על עצמו, צרו קשר עם מדביר מוסמך ובדקו האם ההדברה הקודמת הייתה אפקטיבית או לא.

 

חובת זהירות

הדברה וריסוס בחצר בית פרטי ובשטחים פתוחים מצריכה ביצוע מקצועי ואחראי של מדביר מוסמך ומנוסה. הדברה היא דבר שצריך להיזהר בו ויכולה לסכן חיי אדם. ביצוע הדברה בשטחי מגורים של בעלי חיים ואנשים נדרשת תשומת לב מיוחדת. החומרים יכולים לפגוע ולהשפיע גם על הצמחים בגינה ובעלי החיים הנמצאים בטבע כבדרך כלל – חיות מחמד ביתיות של השכנים, ציפורים, מיני חרקים בלתי מזיקים וכן הלאה. שימו לב שהמדביר שהזמנתם מורשה לבצע הדברה ושיש לו היתר הדברה בתוקף מטעם המשרד להגנת הסביבה.

הדברה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אש
בעלי מקצוע
שיפוץ לאחר שריפה – כל מה שכדאי לדעת

שיפוץ לאחר שריפה הוא תהליך מעט שונה מתהליך רגיל של שיפוצים. בין אם הבית שלכם נפגע בשריפה, או העסק שלכם, תצטרכו לדעת כיצד לעבוד נכון מול חברות הביטוח ובמקביל –

ילד צולל
לבית ולגינה
קירוי בריכות שחייה – המדריך המלא

לאחר תקופת הקורונה במהלכה היינו סגורים בבתים, ועם בוא ימי הקיץ החמים, אין יותר מתאים מקפיצה מרעננת לבריכה צלולה. כדי ליהנות מהבריכה לאורך זמן, יש לשמור על טיפולים שוטפים ותחזוקה

לובי במלון
תיירות
בפסח הזה כולם כבר יודעים לאן טסים

באתר קושר בוקינג תוכלו להתרשם ממגוון רחב של חבילות המותאמות בדיוק למגזר הדתי, כך שגם אתם תצטרפו לעשרות אלפי הישראלים אשר כבר עכשיו מתכננים את החופשה הבאה שלהם בחג הפסח.

בניין גדול
ביתי
התפקידים השונים בועד הבית

לוועד הבית בבניין משותף ישנם לא מעט תפקידים. מהם? להלן הפרטים. תפקידי ועד הבית – נציגות ואחריות ועד הבית הוא הגוף המייצג של כלל בעלי הדירות  בבניין. הועד מורכב מדיירים