חיפוש

מכרזי מקרקעין – מה חשוב לדעת?

הרשות למקרקעי ישראל יוצאת במכרזים על מנת להקצות קרקעות לבניית מקומות דיור, והרשות המקומית היא האחראית לפרסום שלהם לאחר שערך הקרקעות נקבע על ידי שמאי. המאמר יפרט כל מה שחשוב לדעת על מכרזי מקרקעין.

 

מהן השיטות לפרסום מכרזי מקרקעין?

על מנת לפרסם תוכניות תב"ע (בניין עיר) מפורטות ולהקצות קרקעות לבנייה יש להוציא מכרז מפורט בדרכים שונות. השיטות יכולות להיות באמצעות מכרזים פומביים, באמצעות רישום והגרלה, מכרזים למגרשים, מכרזים לטווח קצר או הקצאה לקרקעות ללא מכרזים. את המכרזים ניתן למצוא בעיתון או באתרים של הרשות המקומית ורשות המקרקעין. במכרזים יהיו רשומים פרטים כמו: שם היזם, מקום המכרז, מספר יחידות הדיור המוקצות, מספר התב"ע והמכרז, תאריך פתיחת המכרז ותאריך סיומו, כיצד להגיש את המכרז וכיצד לשלם. בדרך כלל המכרזים פתוחים למשך חודש. הורדת הטפסים הרלוונטיים למכרזים הם ללא עלות וכמו גם המידע מבחינת היצע המגרשים וכיוצא בזה. במקרים מסוימים ניתן יהיה להגיש הצעות למכרז רק באמצעות החוברת המקורית של רמ"י.

 

האם יש סוג מכרז מקרקעין מומלץ?

מבין סוגי המכרזים אין משהו שניתן להמליץ עליו מכיוון שכל מכרז מתאים לעסקה בה מעוניינים לבצע בהתאם לצרכים הספציפיים של מגישי המכרז. ביחד עם זאת, למשפחות יתאימו מכרזי הגרלה, למשקיעים מכרזים פומביים וכן הלאה.

 

מה כוללת חוברת המכרז?

בחוברת המכרז ישנו מידע לגבי שטח המגרש, מחירו, הזכויות והחובות, תהליך מסירת הקרקע, התנאים להשתתפות במכרז וסדר ההרשמה כשמדובר על הגרלה. כלומר, מועד ההגרלה, הזכאות לרישום, הפיקדון הנדרש ועוד. לאחר הגשת המכרז הזוכים בהגרלה יקבלו הודעה על זכייתם בחוברת עם פירוט המגרש ועלותו. בין אם מדובר על הגרלה ובין אם על מכרז פומבי או הקצאה עירונית, מומלץ לפנות לסיוע של עורך דין מקרקעין לפני שמגישים את המכרז על מנת שהדברים יהיו ברורים ומנוסחים בצורה מקצועית.

 

כיצד עו"ד מקרקעין יסייע לכם?

כאשר יוצאים במכרז יש צורך בחתימת של עורך דין על מסמכים. מאחר והמכרז מוגש לגופים ציבוריים החתימות של מגישי המכרז צריכות להיות מאומתות. על אחת כמה וכמה כשמדובר בתצהיר או הסכם המלווה את המכרז. למעשה משלב הפרסום לאורך הגשתו ודרך הגשתו, מומלץ לקבל סיוע וליווי של עו"ד מקרקעין. כך תהיו בטוחים שאתם מכוסים מבחינה חוקית ואף תעלו את הסיכוי שלכם לזכות במכרז. התשלום עבור עורך דין הוא בהתאם למכרז ולשירותים להם תזדקקו. כלומר, האם תצטרכו ליווי לכל אורך המכרז או רק חתימה של עורך הדין. הכול בהתאם למורכבות של המכרז. לפיכך, יש לבחור במשרד המתמחה במקרקעין ובהגשת מכרזים בצורה מקצועית. גופים כמו חברות בע"מ המגישים מכרזים יצטרכו להוכיח נסח חברה, תקנון החברה, פרוטוקול עם חתימה ומסמכים נוספים ולכן הם יהיו חייבים לקבל סיוע מעורך דין מקרקעין.

Real, Estate

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מקום לישיבה
עיצובים
היתרונות הרבים שבספסל למקלחת

אתם רוצים לשדרג בצורה משמעותית את חדר הרחצה שלכם ולא ברור לכך איך לעשות זאת? אם כך, כדאי שתדעו: פעמים רבות כל מה שצריך זה להתקין ספסל חדש למקלחת, אז

קוביות וציוד של קוסם
אירועים
אמן חושים בירושלים

רוצים לקיים אירוע קצת אחר? סוג אירוע כזה, שיגרום לכל האורחים שלכם לברך על הרגע שהם נכנסו לרכב והגיעו? אמן חושים בירושלים לאירועים מכל הסוגים, כולל מופעי חושים לילדים ומבוגרים,

גרפים
פיננסים
מהו תיקון 190 למס הכנסה

  תיקון 190 למס הכנסה הוא תיקון המאפשר לשכירים או לעצמאיים הנמצאים לפני גיל הפנסיה, להפקיד כספים לקופת הגמל. זאת, במטרה לייצר לעצמם מקור הכנסה קבוע הפטור ממס אם הוא