איך עובדת מצלמה טרמית לאיתור נזילות?

נזילת מים בדירה היא מטרד לא נעים, בין היתר בגלל הצורך לקדוח בקירות או לשבור מרצפות על מנת להגיע לצנרת שבדירה ולבדוק היכן המקור של הנזילה.

עם זאת, ישנן שיטות שדרכן ניתן לאתר את מיקום הנזילות גם ללא צורך בחשיפה פיזית של הצנרת.

אחת מהשיטות המובילות לצורך כך היא שימוש במצלמה טרמית.

כיצד עושים זאת, ואיזה איש מקצוע כדאי להזמין לשם כך?

 

כיצד מתבצע איתור נזילה תוך שימוש במצלמה טרמית?

מצלמה טרמית מאפשרת לאיש המקצוע להבחין בין הבדלי טמפרטורות של האלמנטים שאותם הוא מבקש לבדוק. כדי שהמצלמה תוכל להשתמש בשינוי הטמפרטורות על מנת לאתר את המיקום המדויק של הנזילה, קודם יש לפתוח את ברז המים החמים ולדאוג שלאורך כל מערכת הצינורות יעברו מים חמים.

את המים החמים ניתן יהיה לראות בבירור במצלמה הטרמית לאורך כל מערכת הצינורות – וכך יהיה ניתן גם לזהות בקלות את המקום בו ישנה נזילה. אזור הנזילה ייראה במצלמה הטרמית כ"כתם" אדום וגדול, שבולט על רקע שטח שאר הצינור שאינו תקול.

 

האם תמיד ניתן להשתמש במצלמה טרמית לאיתור נזילות?

שימוש במצלמה טרמית עשוי להיות פתרון יעיל לאיתור מהיר של נזילות, אך הוא לא תמיד ניתן לביצוע. כדי ששיטה זו תעבוד, כאמור, ישנו צורך בחימום המים שבצנרת כדי ליצור הבדלי טמפרטורות שייקלטו בעדשות המצלמה. ייתכנו מקרים בהם לא ניתן ליצור הבדלים אלו – בעיקר כאשר הצנרת נמצאת מאחורי או מתחת למבודד חום, או כאשר אין אפשרות מעשית לחמם את המים שבצינורות.

במקרים בהם לא ניתן להשתמש במצלמה הטרמית לשם איתור הנזילה, ישנן דרכים אחרות ויעילות לא פחות לעשות זאת. בין היתר ניתן להשתמש במערכת שמע אקוסטית, שמסוגלת "לשמוע" את זרימת המים בצינורות וכך לאתר את המקור שבו הצינור תקול, או שימוש בגז ירוק (שאינו רעיל או מזיק לאדם) שמוזרם אל תוך הצנרת – ובעזרת מכשיר שבו חיישנים, ניתן לאתר את המיקום המדויק של הנזילה.

 

מדוע נדרש להזמין מאתר נזילות מקצועי על מנת לאתר את הנזילה?

שימוש במצלמה טרמית, כמו גם שאר השיטות המתקדמות לגילוי נזילות, לא מחייב חשיפה פיזית של הצנרת או הרס של הקירות בבית. זהו היתרון הגדול ביותר שיש לשיטות אלו – אך חשוב לשים לב שרק למאתר נזילות מקצועי ומומחה יש את הידע, הניסיון והמכשור הייחודי על מנת לבצע את איתור הנזילה בצורה האיכותית והטובה ביותר. אדם שאינו מיומן אף יוכל לגרום לנזק רב יותר משהיה מלכתחילה.

אחת מהחברות המובילות בשוק שמתמחה באיתור נזילות היא חברת "איתור ברור". אם אתם זקוקים לתהליך של איתור נזילות בחולון, בתל אביב, בראשון לציון, בחיפה או בכל אזור אחר ברחבי הארץ – פנו לחברת "איתור ברור", שיעמדו לרשותכם בכל זמן שתצטרכו!

 

איש אינסטלציה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רוכב מקצועי
רכב
ביטוח אופנוע – כל המידע

ביטוח לאופנוע הוא אחת הסוגיות הפופולאריות לדיון, וברוב המקרים – הטוענים נגד רכיבה על אופנוע ישתמשו בעניין הביטוח מיד אחרי שיזכירו את הסיכון הגבוה שברכיבה. האם יש אמת בדבר? האם

פתח בדלת
בעלי מקצוע
מה לעשות אם נתקעתם מחוץ לבית

אין הרבה דברים שעלולים להיות מרגיזים כמו לעמוד מול דלת הבית שלכם ולהבין שאתם לא יכולים להיכנס. יכולות להיות אינספור שבגללן אתם עלולים למצוא את עצמכם בסיטואציה הזאת, ונשאלת השאלה

דגמי יונדאי ראשית
רכב
יתרונות וחסרונות בדגמי יונדאי השונים

חברת יונדאי נחשבת לאחת מחברות הרכב המובילות בעולם, כאשר מדי שנה משווקת החברה דגמים חדשים. מהם היתרונות והחסרונות בדגמי יונדאי? להלן כל הפרטים.   יונדאי – הכירו את הדגמים החדשים

לימודים
10  שיטות ללימוד אנגלית

מחפשים את השיטה הטובה ביותר ללימוד אנגלית? ובכן, להלן 10 שיטות יעילות אשר יאפשרו לכם ללמוד את השפה האנגלית. 10 שיטות ללימוד אנגלית   צפייה ללא כתוביות – צפייה בסרטים