איך עובדת מצלמה טרמית לאיתור נזילות?

נזילת מים בדירה היא מטרד לא נעים, בין היתר בגלל הצורך לקדוח בקירות או לשבור מרצפות על מנת להגיע לצנרת שבדירה ולבדוק היכן המקור של הנזילה.

עם זאת, ישנן שיטות שדרכן ניתן לאתר את מיקום הנזילות גם ללא צורך בחשיפה פיזית של הצנרת.

אחת מהשיטות המובילות לצורך כך היא שימוש במצלמה טרמית.

כיצד עושים זאת, ואיזה איש מקצוע כדאי להזמין לשם כך?

 

כיצד מתבצע איתור נזילה תוך שימוש במצלמה טרמית?

מצלמה טרמית מאפשרת לאיש המקצוע להבחין בין הבדלי טמפרטורות של האלמנטים שאותם הוא מבקש לבדוק. כדי שהמצלמה תוכל להשתמש בשינוי הטמפרטורות על מנת לאתר את המיקום המדויק של הנזילה, קודם יש לפתוח את ברז המים החמים ולדאוג שלאורך כל מערכת הצינורות יעברו מים חמים.

את המים החמים ניתן יהיה לראות בבירור במצלמה הטרמית לאורך כל מערכת הצינורות – וכך יהיה ניתן גם לזהות בקלות את המקום בו ישנה נזילה. אזור הנזילה ייראה במצלמה הטרמית כ"כתם" אדום וגדול, שבולט על רקע שטח שאר הצינור שאינו תקול.

 

האם תמיד ניתן להשתמש במצלמה טרמית לאיתור נזילות?

שימוש במצלמה טרמית עשוי להיות פתרון יעיל לאיתור מהיר של נזילות, אך הוא לא תמיד ניתן לביצוע. כדי ששיטה זו תעבוד, כאמור, ישנו צורך בחימום המים שבצנרת כדי ליצור הבדלי טמפרטורות שייקלטו בעדשות המצלמה. ייתכנו מקרים בהם לא ניתן ליצור הבדלים אלו – בעיקר כאשר הצנרת נמצאת מאחורי או מתחת למבודד חום, או כאשר אין אפשרות מעשית לחמם את המים שבצינורות.

במקרים בהם לא ניתן להשתמש במצלמה הטרמית לשם איתור הנזילה, ישנן דרכים אחרות ויעילות לא פחות לעשות זאת. בין היתר ניתן להשתמש במערכת שמע אקוסטית, שמסוגלת "לשמוע" את זרימת המים בצינורות וכך לאתר את המקור שבו הצינור תקול, או שימוש בגז ירוק (שאינו רעיל או מזיק לאדם) שמוזרם אל תוך הצנרת – ובעזרת מכשיר שבו חיישנים, ניתן לאתר את המיקום המדויק של הנזילה.

 

מדוע נדרש להזמין מאתר נזילות מקצועי על מנת לאתר את הנזילה?

שימוש במצלמה טרמית, כמו גם שאר השיטות המתקדמות לגילוי נזילות, לא מחייב חשיפה פיזית של הצנרת או הרס של הקירות בבית. זהו היתרון הגדול ביותר שיש לשיטות אלו – אך חשוב לשים לב שרק למאתר נזילות מקצועי ומומחה יש את הידע, הניסיון והמכשור הייחודי על מנת לבצע את איתור הנזילה בצורה האיכותית והטובה ביותר. אדם שאינו מיומן אף יוכל לגרום לנזק רב יותר משהיה מלכתחילה.

אחת מהחברות המובילות בשוק שמתמחה באיתור נזילות היא חברת "איתור ברור". אם אתם זקוקים לתהליך של איתור נזילות בחולון, בתל אביב, בראשון לציון, בחיפה או בכל אזור אחר ברחבי הארץ – פנו לחברת "איתור ברור", שיעמדו לרשותכם בכל זמן שתצטרכו!

 

איש אינסטלציה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אישה ישנה
בעלי מקצוע
ניקוי מזרנים בגבעת זאב

ניקוי מזרנים הוא מצרך מבוקש בירושלים וסביבותיה, כמו גם בשאר חלקי הארץ. מדוע, אתם תוהים? ובכן, מסתבר שגם תושבי ירושלים והאזור מבינים את חשיבות הפעולה הטריוויאלית הזו, ומעבר לכך- משכילים

קלידים של פסנתר
כללי
הובלת פסנתר מדירה ישנה לחדשה

הובלה של פסנתר היא הובלה מורכבת וייחודית אשר בעבודה נדרש מיומן כמו גם מקצוענות. כיצד אם כן נדע לבחור את חברת ההובלות הטובה ביותר? הפרטים – במאמר הבא. הובלת פסנתר

פירנצה
תיירות
מלונות בפירנצה

פירנצה השוכנת על נהר הארנו היא בירתה של מחוז טוסקנה באיטליה. מי שהייתה בעבר מרכז כלכלה וסחר מהחשובים באירופה, מהווה כיום את אחד היעדים הפופולאריים ביותר לנופשים באיטליה, בעיקר אלו