איך עובדת מצלמה טרמית לאיתור נזילות?

נזילת מים בדירה היא מטרד לא נעים, בין היתר בגלל הצורך לקדוח בקירות או לשבור מרצפות על מנת להגיע לצנרת שבדירה ולבדוק היכן המקור של הנזילה.

עם זאת, ישנן שיטות שדרכן ניתן לאתר את מיקום הנזילות גם ללא צורך בחשיפה פיזית של הצנרת.

אחת מהשיטות המובילות לצורך כך היא שימוש במצלמה טרמית.

כיצד עושים זאת, ואיזה איש מקצוע כדאי להזמין לשם כך?

 

כיצד מתבצע איתור נזילה תוך שימוש במצלמה טרמית?

מצלמה טרמית מאפשרת לאיש המקצוע להבחין בין הבדלי טמפרטורות של האלמנטים שאותם הוא מבקש לבדוק. כדי שהמצלמה תוכל להשתמש בשינוי הטמפרטורות על מנת לאתר את המיקום המדויק של הנזילה, קודם יש לפתוח את ברז המים החמים ולדאוג שלאורך כל מערכת הצינורות יעברו מים חמים.

את המים החמים ניתן יהיה לראות בבירור במצלמה הטרמית לאורך כל מערכת הצינורות – וכך יהיה ניתן גם לזהות בקלות את המקום בו ישנה נזילה. אזור הנזילה ייראה במצלמה הטרמית כ"כתם" אדום וגדול, שבולט על רקע שטח שאר הצינור שאינו תקול.

 

האם תמיד ניתן להשתמש במצלמה טרמית לאיתור נזילות?

שימוש במצלמה טרמית עשוי להיות פתרון יעיל לאיתור מהיר של נזילות, אך הוא לא תמיד ניתן לביצוע. כדי ששיטה זו תעבוד, כאמור, ישנו צורך בחימום המים שבצנרת כדי ליצור הבדלי טמפרטורות שייקלטו בעדשות המצלמה. ייתכנו מקרים בהם לא ניתן ליצור הבדלים אלו – בעיקר כאשר הצנרת נמצאת מאחורי או מתחת למבודד חום, או כאשר אין אפשרות מעשית לחמם את המים שבצינורות.

במקרים בהם לא ניתן להשתמש במצלמה הטרמית לשם איתור הנזילה, ישנן דרכים אחרות ויעילות לא פחות לעשות זאת. בין היתר ניתן להשתמש במערכת שמע אקוסטית, שמסוגלת "לשמוע" את זרימת המים בצינורות וכך לאתר את המקור שבו הצינור תקול, או שימוש בגז ירוק (שאינו רעיל או מזיק לאדם) שמוזרם אל תוך הצנרת – ובעזרת מכשיר שבו חיישנים, ניתן לאתר את המיקום המדויק של הנזילה.

 

מדוע נדרש להזמין מאתר נזילות מקצועי על מנת לאתר את הנזילה?

שימוש במצלמה טרמית, כמו גם שאר השיטות המתקדמות לגילוי נזילות, לא מחייב חשיפה פיזית של הצנרת או הרס של הקירות בבית. זהו היתרון הגדול ביותר שיש לשיטות אלו – אך חשוב לשים לב שרק למאתר נזילות מקצועי ומומחה יש את הידע, הניסיון והמכשור הייחודי על מנת לבצע את איתור הנזילה בצורה האיכותית והטובה ביותר. אדם שאינו מיומן אף יוכל לגרום לנזק רב יותר משהיה מלכתחילה.

אחת מהחברות המובילות בשוק שמתמחה באיתור נזילות היא חברת "איתור ברור". אם אתם זקוקים לתהליך של איתור נזילות בחולון, בתל אביב, בראשון לציון, בחיפה או בכל אזור אחר ברחבי הארץ – פנו לחברת "איתור ברור", שיעמדו לרשותכם בכל זמן שתצטרכו!

 

איש אינסטלציה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פקק של ביוב
בעלי מקצוע
מהי משאית ביובית?

למרות שסתימות ותקלות במערכת הביוב הן לא עניין שבשגרה בד"כ, הן עדיין חלק מחיינו. סתימות במערכת הביוב הביתית שלנו, מוציאות אותנו מהשגרה, ובמצבים כאלו- אנו ממהרים להזמין אינסטלטור שיפתור לנו

מפתחות
פיננסים
מה זה מסלול אירו למשכנתא?

מושג המשכנתא הוא מושג שלא זר כמעט לאף אחד מאיתנו. כמעט כל מי שהגיע למעמד שבו הוא מעוניין לרכוש דירה ולהשאיר לעצמו, אחרי שנים רבות של החזרי כספים, גם נכס

כדורסל
בעלי מקצוע
אבנר קופל ותרומתו לענף הכדורסל הישראלי

אבנר קופל נחשב לאחד מאבני היסוד של הכדורסל הישראלי, לאור שורה ארוכה של תפקידים אותם מילא בהצלחה. במאמר הבא תוכלו להכיר לעומק את האיש אשר נחשב לאגדה עוד בחייו, כל