סגירת תיק הטרדה מינית מחוסר ראיות

לעיתים, הטרדה מינית היא דבר שיכול להיות מאוד קשה להוכיח – אין עדים, אין מסמכים שיכולים להעיד על כך ולכן נוצר מצב שבו המילה של המוטרדת ניצבת נגד המילה של המואשם בהטרדה.

ברבות מן הסיטואציות האלו נוטות הרשויות לסגור את תיקי ההטרדה המינית מחוסר ראיות.

במאמר זה יוסברו המצבים השונים שבהם נהוג לסגור תיק על הטרדה מינית מפאת חוסר ראיות ומה ניתן לעשות על מנת למנוע מזה לקרות.

 

עדות

פעמים רבות, ההטרדה המינית נעשית בסיטואציה שבה נמצאים רק השניים יחד ואין אדם שיכול לראות את ההטרדה.

זהו מצב מורכב משפטית שכן כמות הראיות שישנה על כך שהייתה הטרדה הן נמוכות מאוד – והרשויות לא מעוניינות להתעסק במקרים שבהם סיכויי התיק נמוכים.

הטרדה מינית היא עניין טראומתי ורציני ונשים רבות לא מעוניינות או יכולות לשתף בכך את הסביבה בתקופה הקרובה לאירוע ההטרדה. עם זאת, ככל שייעשה שיתוף מהיר יחסית של האירוע לעדים רבים וביניהם אנשי מקצוע (למשל במידה ולמוטרדת ישנה פסיכולוגית) – הדבר יכול לשפר מאוד את סיכויי הניצחון של התיק.

הסיבה לכך היא שככל שיותר אנשים מודעים למצב ויכולים להעיד על האותנטיות של העדות – מתחזק משקלה של העדות ובכך היא יכולה להיות ראייה משמעותית יותר.

חשוב לשים לב שבמצבים שבהם ישנה עדות נגד עדות עורכי הדין של הצד השני יעשו הכל על מנת לקעקע את העדות של המוטרדת ולכן יש לחזק אותה, בין היתר באמצעים כאלו.

 

מסמכים

הטרדה מינית יכולה להתקיים בסביבות רבות ובדרכים מרובות – בין היתר במקום העבודה. ככל שהדבר קורה במקום העבודה או במרחב הדיגיטלי, העדות הכתובה שיש לקיומה של ההטרדה יכול להיות גבוה יותר.

ישנן דרכים ודינים מיוחדים לטיפול בהטרדה מינית בעבודה, בין היתר בעקבות ההשפעות הארגוניות שיכולה להיות להטרדה המינית ולמשמעויותיה הכלכליות – אשר מתגברות כאשר מדובר על סביבת עבודה.

בין אם מדובר על מיילים על תכתובות לא הולמות, הודעות בוואצפ או בפייסבוק הכוללות תוכן מטריד – הדבר מחזק משמעותית את הסיכויים של התיק שלא להיסגר מחמת חוסר בראיות ובכך שלא למצות את הדין עם המטריד.

 

מקרי עבר

אחת הדרכים שיכולות להשפיע מאוד על משקל עדותו של המטריד היא נבירה בעברו. לעיתים, מי שהטריד מינית פעם אחת עשה זאת פעמים רבות בעברו. ככל שהדבר קרה זה כמובן יכול להשפיע מאוד על אופיו של המטריד בעיניי בית המשפט ולצבוע את עדותו באור אחר. עם זאת, יש לשים לב שזוהי טקטיקה בעייתית שכן במשפט אדם נשפט על מעשים מסוימים ולא אחרים שלא הוכחו.

 

סיכום

תיקים על הטרדה מינית נוטים להיסגר רבות על חוסר בראיות. עם זאת, ישנם דברים שניתן לעשות על מנת להתמודד עם זה – חיזוק העדות על ידי עדים ומסמכים.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חדר רחצה
לבית ולגינה
מה עדיף – מקלחון או אמבטיה?

אחת השאלות הנפוצות בקרב מי שמבצע שיפוץ בחדר האמבטיה שלו, או נכנס לדירה חדשה – היא שאלת המקלחון אל מול האמבטיה. אנשים רבים מחזיקים בדעה חד משמעית – ויגידו לכם

אדריכל בצפון
בעלי מקצוע
אדריכלים בצפון – מחירים

האדריכל הוא אחד מבעלי המקצוע החשובים ביותר והחיוניים ביותר בתחום הבניין. אדריכל בצפון ובכל חלקי הארץ, הוא הכוח המניע והמוח מאחורי הכנת התוכניות למבנים חדשים, גדולים וקטנים כאחד. בנוסף האדריכל

בית אבות
עריכת דין
מהי תביעה לגמלת סיעוד?

אדם שיגיע למצב סיעודי, בין אם בשל מצב רפואי או זקנה, לא יוכל לעבוד ולהרוויח כסף בכוחות עצמו ולכן יזדקק לעזרה של ביטוח לאומי. בדיוק עבור מקרים אלה קיימת גמלת