חיפוש

מהן הסיבות להגשת תביעת רשלנות רפואית בלידה?

רשלנות רפואית היא דבר שמקיף את כל העולם הרפואה. מידי פעם אנחנו שומעים על מטופל שנפגע כתוצאה מרשלנות רפואית, אולם אם יש מקום שבו לרשלנות הזו עלולות להיות השלכות מרחיקות לכת, אין ספק שמחלקת יולדות היא המקום הזה. כאן נעזור לכן להבין מה הסיבות בגינן ניתן להגיש תביעה לרשלנות רפואית בזמן לידה, ואיך לעשות את זה בצורה נכונה.

 

רשלנות רפואית בזמן לידה

רשלנות רפואית בזמן לידה היא תופעה שמתרחשת לעיתים קרובות. הסיבות לה מגוונות, אולם ככל הנראה העומס הרב שיש במחלקות היולדות הוא זה שמוביל למצב שבו יולדת לא מקבלת את מלוא תשומת הלב אליה היא זקוקה, ומשם הדרך לפגיעה בשל רשלנות רפואית לא ארוכה. את סוגי הפגיעות בשל רשלנות רפואית בזמן לידה ניתן לחלק לשני סוגים של פגיעות שונות.

לֵדָה

 

פגיעה בעובר

הסוג הראשון של הפגיעה עלול להיות בעובר. הזמן שבו העובר יוצא מרחם אימו הוא אחד הזמנים הכי קריטיים בחייו, ולכן חוסר תשומת לב של שניות בודדות במהלך המעבר הזה עלול להוביל לפגיעה בעובר, כאשר לפעמים מדובר על פגיעה בלתי הפיכה. במקרים הללו התביעה צריכה להתמקד במצבו של העובר, ובקשר שבין ההתנהלות במהלך הלידה לפגיעה שהוא ספג.

 

פגיעה באם

הסוג השני של הפגיעה יכול להיות כזה שבו העובר יוצא ללא פגע, אולם האם היא זו שנפגעה כתוצאה מהרשלנות. בדיוק כמו במהלך ההריון, חלק ניכר מתשומת הלב של הרופאים צריך להיות מופנה לאם שעוברת בעצמה חוויה לא פשוטה מבחינה רפואית. הרשלנות עלולה לגרום לאם לפגיעה משמעותית כמו שיתוק, פגיעה נוירולוגית או פגיעה שתגרום לה קשיים בהריונות או בלידות בעתיד.

פגיעה באם

 

איך מגישים את התביעה

בהגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בזמן לידה אנחנו צריכים שני דברים. הדבר הראשון הוא להוכיח שאכן הייתה רשלנות, דבר שכמובן לא קל לעשות לאור העובדה שהידע המקצועי נמצא אצל הרופאים. הדבר השני הוא להוכיח שהרשלנות היא זו שהובילה לפגיעה, ולא דבר אחר שהיה בלתי נמנע ויוכל להוציא את הרופאים ללא רבב.

כדי שתצליחו להוכיח את שני הדברים הללו ולקבל את הפיצוי שמגיע לכן בתום התביעה, חשוב למצוא עורך דין מנוסה מתחום הרשלנות הרפואית. עורך הדין יידע אלו חוות דעת אתן צריכות כדי להוכיח את הזכאות שלכן לפיצויים, ויעזור לכן להוכיח מעל לכל ספק שהרשלנות הרפואית היא זו שהובילה לפגיעה בכן או בעובר שלכן.

 

לסיכום

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בזמן לידה יכולה להתרחש באחת משתי פגיעות. הפגיעה הראשונה היא פגיעה שנגרמה לעובר במהלך הלידה. הפגיעה השנייה היא פגיעה באם, כאשר בשני המקרים יש סוגים רבים של פגיעות שעלולות להתרחש. אם החלטתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה חשוב למצוא עורך דין מנוסה שיוכל להוכיח את הקשר בין הרשלנות לפגיעה עצמה.

להגיש את התביעה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
לובי במלון
תיירות
בפסח הזה כולם כבר יודעים לאן טסים

באתר קושר בוקינג תוכלו להתרשם ממגוון רחב של חבילות המותאמות בדיוק למגזר הדתי, כך שגם אתם תצטרפו לעשרות אלפי הישראלים אשר כבר עכשיו מתכננים את החופשה הבאה שלהם בחג הפסח.

הדברה
בעלי מקצוע
חוששים שיש לכם טרמיטים? כך תדעו בוודאות

טרמיטים הינם חרקים זעירים דמויי נמלה ( אך מבחינה ביולוגית הם קרובים יותר לתיקנים ) אשר חיים בקינים גדולים עם אלפי פריטים וביניהם מלכה. בטבע, הטרמיטים מכרסמים ומעכלים פיסות עץ

ביטוח לאומי
עריכת דין
עשה ואל תעשה בשכירת עורך דין ביטוח לאומי

התמודדות עם סוגיות של ביטוח לאומי עשויה להיות מורכבת וסוחפת, במיוחד אם חסרה לך המומחיות וההבנה של המורכבויות המשפטיות הכרוכות בכך. שם העסקת עו"ד לביטוח לאומי יכולה לעשות הבדל משמעותי.