תפריט

קרדית האבק מהי ומה הפתרון לזה

חלק ניכר מהאלרגיות המשפיעות לרעה ומשבשות את חייהם של אנשים הרגישים להן, נובע מהימצאותו של אבק הן בסביבה המיידית והן בקרבת האזורים שבהם מתנהלים חייו של הסובל מאלרגיות. הסימפטומים של אלרגיה יכולים להיות בעייתיים ביותר – החל בנטייה לדמעות ולנזלת באופן קבוע, וכלה בתופעות קשות יותר, של נפיחויות או בעיות בעור, כתוצאה מהאלרגיה. מהם הגורמים העיקריים לאלרגיה? מהי קרדית האבק ומה חלקה ביצירת התופעות האלרגניות? כיצד ניתן לטפל בקרדית האבק ולמנוע ממנה מלהזיק? להלן התשובות.

אבק באוויר

מהם הגורמים העיקריים לאלרגיה

תופעת האלרגיה זוהתה לפני זמן רב מאד. עם זאת, הדבר הקשר ביותר הוא לזהות בדיוק את החומר הספציפי הגורם לאדם מסוים תופעות אלרגיות קשות ולאדם אחר אין החומר הזה משמעותי בכלל. רופאים המתמחים בתחום נוקטים בשיטת ניסוי וטעייה, שלילת חומר אחד, ולאחריו חומר אחר, עד שמגיעים לגורם לאלרגיה. עם זאת, ולמרות האמור לעיל, זוהו עם השנים מספר גורמים עיקריים, שאליהם רגיש הלק הארי של הסובלים מאלרגיה. עם הגורמים הללו ניתן למנות אבק, סוגים מסוימים של צמחייה, שיער שעלי חיים, או חומרים סינתטיים מסוימים. מבין כל החומרים כאמור, בולטת במיוחד קרדית האבק הגורמת לתופעות אלרגניות אצל אחוז נכבד מהאוכלוסייה. קרדית האבק היא למעשה האלרגן הבולט ביותר בישראל.

קרדית האבק – מה זה בעצם

קרדית האבק (Dermatophagoides pteronyssinus), היא אקרית  (עכבישונית) מיקרוסקופית החיה בדרך כלל בקרבת מגורי אדם. קרדית האבק היא קטנה מאד, וקשה למדי לראות אותה בעין בלתי מזוינת. משקלה הוא עד כדי כך מזערי, עד שכל משב רוח קליל מעיף אותה למקום אחר. סביבת המגורים החביבי על ידידתנו הקרדית הינה ספרים ישנים, שטיחים, מיטות, וילונות וכל מקום אחר שעשויה להיות בו הצטברות של אבק. הקרדית אוהבת לחות, ולפיכך היא חיה בנוחות יחסית במזג האוויר החם והלח השורר בארץ במשך רוב ימות השנה. אורך החיים של הקרדית נע הין שלושים יום למספר שבועות. עם זאת, רביית הקרדית איננה עניין עונתי אלא עניין של תנאי מחיה, חום יחסי ולחות.

מה שהופך את הקרדית לגורם אלרגני משמעותי, הן ההפרשות שלה. מי שסובל מאלרגיה, נפגע בעתם מההפרשות ולא מהקרדית עצמה, שהיה יצוק בלתי מזיק בליל. הקרדית ניזונה בעיקר מקשקשי עור, משמע תאים מתים הנושרים מעורם של בני אדם ובעלי חיים. כיון שכך, אמצעים פשוטים כגון שמירה על ניקיון, ניעור יומי של המצעים ואוורור החדר, עשוי להיות גורם עיקרי בניעת האלרגיה שקרדית האבק גורמת.

עם זאת, ניקיון בלבד איננו מספיק, ויש לבצע ניקוי יסודי של שטיחים, ספות, כורסאות וריהוט אחר, על ידי אנשי מקצוע מיומנים שתמצאו באתר קלינטק. המומחים של קלין טק יסייעו לך בניקיון יסודי של הריהוט בבית, שימנע נוכחות של אחד האלרגנים היותר משמעותיים. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליך בהקדם.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חמישה דברים ראשית
כללי

חמישה דברים שחשוב שתדעו על החזרי מס

אחת מהטעויות העיקריות ששכירים בישראל עושים, כאשר הם מקבלים את תלוש המשכורת שלהם, הוא להציץ בו לרגע, לבדוק אך ורק את סכום הנטו המגיע להם – ולסגור את המעטפה. כל

שליחויות משפטיות
כללי

שליחויות משפטיות

המושג משלוחים מתייחס למגוון נרחב של סוגי משלוחים שונים החל ממשלוחי מזון ממסעדות, משלוחי סחורה חדשה שנרכשה מחנויות או הוזמנה מחו"ל, משלוחים של חפצים שונים דחופים שצריכים להגיע במהירות ממקום

מזל טוב
אירועים ומופעים

אטרקציות לימי הולדת 50

חגיגת יום ההולדת החמישים הוא אולי אחת החגיגות המשמעותיות ביותר בחייו של האדם הבוגר. ביום ההולדת החמישים, האדם נמצא בשיא כוחו ובשיא היכולות שלו. לרוב, שנות החמישים מהוות את השנים