חיפוש

שיפוץ הבית – עשה ואל תעשה

שיפוץ בית צריך להיות מתוכנן ומדויק כדי לעמוד בתקציב ולהשיג את התוצאות הרצויות.

בדרך כלל כשמתחילים שיפוץ לא תמיד יודעים כיצד הוא ייגמר, ולכן יש לכך חשיבות רבה.

המאמר יעסוק במה שיש לעשות או לא לעשות כשמשפצים את הבית.

 

מה המטרה של שיפוץ הבית?

לפני שאתם מתחילים לשפץ את הבית חשוב לדעת מה המטרה שלכם ומה אתם רוצים להשיג. האם אתם רוצים לשנות את הבית מבחינה עיצובית? לשפר את המראה שלו או לחדש אותו לגמרי? כדי להימנע מטעויות החלו בתכנון התקציב. עשו השוואות מחירים בין אנשי המקצוע ובדקו שאכן הכסף מספיק לכל ההוצאות. חשוב להשאיר 20% יותר מהתקציב עבור הוצאות לא צפויות שתמיד מתרחשות בעת השיפוץ.

 

שיפוץ הבית – עשה!

לאחר שקבעתם את התקציב ויש לכם את הכסף הדרוש לשיפוץ יש לתכנן את הפעולות שיש לבצע בבית לפי סדר הגיוני. הרי לא תזמינו ניסור בטון או צביעת חלונות אלומיניום אחרי שגומרים לצבוע לכם את הבית. לפיכך, אם אתם משפצים את חדרי הרחצה ומחליפים את הקרמיקה, קודם כל הזמינו את האינסטלטור לפני שתרכיבו קרמיקה חדשה כדי שיבדוק את מצב הצנרת. כך גם לגבי חיפוי הקירות. אם אתם מחפים מספר קירות בעץ קודם הזמינו עבודות עץ ורק אחר כך התקינו את שקעי החשמל. לאחר שעשיתם לעצמכם סדר בראש וכתבתם את זה התחילו לבחור את אנשי המקצוע האמינים ביותר. תוכלו לקבל המלצות ממכרים או לבדוק באינדקסים השונים של אנשי המקצוע באינטרנט. לאחר השוואת המחירים ובדיקת האמינות של אנשי המקצוע עשו עימם זיכרון דברים כדי שיהיה ברור על מה אתם משלמים ולא יצוצו דברים נוספים ויתברר שאינם כלולים במחיר. כמו כן, קבעו לוחות זמנים כדי שעבודות השיפוץ יסתיימו בזמן ולא יימשכו על חודשים. בזמן שיפוץ גדול רצוי לא לגור בבית ולחפש דיור חלופי כדי לא לספוג אבק ורעש, וגם לזה צריך תקציב!

 

שיפוץ הבית – אל תעשה!

אל תכניסו לבית אלמנטים שיסכנו אתכם. מה הכוונה? ישנם אלמנטים שונים שנראים מעולה ומפתים בשל העיצוב שלהם אך הם עלולים להיות לא בטיחותיים או לא מותאמים לחלל ולנוחות שלכם. לכן, בדקו את המוצר או האלמנט, את היעילות שלו והאם באמת אתם צריכים אותו. בנוסף, על תסתמכו על תמונה באינטרנט או תמונה מקטלוג. גם אם הגודל, הצבע וכל המאפיינים כתובים שחור על גבי לבן, ייתכן וזה לא מה שהתכוונתם אליו. ולכן חשוב לבדוק באופן מעשי את המוצר ואף להתייעץ עם איש המקצוע הנוגע אליו. וגם, כאשר משפצים את הבית סומכים על המשפץ שיכסה את הריהוט הקיים ולא יעשה נזקים. שימו לב שהרבה פעמים המשפצים אינם מכסים את הריהוט והוא אינו מוגן ולכן יש להקפיד על כך.

 

שבירת קיר

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מסלול רכיבה
אירועים
6 אטרקציות מתאימות לימי הולדת לגיל 8

חוגגים יום הולדת לילד או לילדה בני ה-8 ולא יודעים באלו אטרקציות כדי לבחור? קבלו 5 אטרקציות מתאימות לגיל זה לבנים ולבנות.   1 – מסיבת אוזניות מגניבה ילדים בני

שמפניות
אירועים
מקומות מומלצים לאירועי בוטיק

חתונות קטנות עם מספר מצומצם של אורחים ואווירה מיוחדת ואישית הפכו ממזמן לטרנד החם של השנים האחרונות. יותר ויותר אנשים בוחרים לקיים את החתונות שלהם במסעדות מיוחדות, גלריות, גגות וכו'.

ביטוח אחריות מקצועית
ביטוחים
מה הוא ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים?

ביטוח אחריות מקצועית, המכונה גם ביטוח טעויות והשמטות, הוא סוג ביטוח המעניק כיסוי לאנשי מקצוע המעניקים ייעוץ או שירות ללקוחות. בישראל ביטוח אחריות מקצועית חשוב במיוחד למהנדסים, האחראים על תכנון