חיפוש

שליחויות משפטיות

המושג משלוחים מתייחס למגוון נרחב של סוגי משלוחים שונים החל ממשלוחי מזון ממסעדות, משלוחי סחורה חדשה שנרכשה מחנויות או הוזמנה מחו"ל, משלוחים של חפצים שונים דחופים שצריכים להגיע במהירות ממקום למקום ואף שליחויות משפטיות.

אם גם אתם שמעתם על שליחויות משפטיות אבל לא ממש הבנתם במה מדובר – בשורות הבאות נעשה קצת סדר בבלגן.

מה הכוונה שמדברים על שליחויות משפטיות?

כאשר מדברים על שליחויות משפטיות הכוונה היא לכל אותם השליחויות אשר קשורות לעבודת עורכי הדין ובתי המשפט ובתקשורת השוטפת בין הצדדים.

בתחום זה למימד הזמן יש חשיבות עצומה ולכן יש צורך לדאוג לשליחויות משפטיות מקצועיות ומהירות על מנת להעביר מסמכים חשובים לבית המשפט כמו מסמכים של מחיקת חובות או לצד שכנגד, וכך גם לאסוף מסמכים וחומרים חשובים מגורמים אחרים בזמן הקצר והמהיר ביותר על מנת להמשיך לעבוד בקצב גבוה, כך זה תחום המשפטים, זמן הוא גורם מכריע בהרבה מאוד מהמקרים ולכן חשוב מאוד לפנות אל חברת שמתעסקת בזה כחלק מהפעילות העסקית שלה.

בשליחויות משפטיות משתמשים גופים וגורמים שונים מכל מיני מקומות בארץ, הן בסקטור הפרטי והן בסקטור הציבורי, החל ממשרדי עורכי דין, בתי המשפט, בתי דין, משרדי ממשלה, הוצאה לפועל, פרקליטות, תביעות, משטרה וכדומה.

חברת שליחויות

כאשר מדברים על שליחויות משפטיות אנו מדברים על שליחויות בעלי רגישות מסוימת ולכן יש לדאוג להעניק טיפול מותאם לכל אורך הדרך.

כפי שראינו על השליחויות המשפטיות להגיע במהירות ליעד ולכן יש לקבוע לוח זמנים מוגדר ולוודא אשר חברת שליחויות תעמוד בציפיות.

בנוסף, חברה המעניקה שירותי שליחויות משפטיות צריכה להכיר את הנהלים בכל הקשור לחתימה על אישורי מסירה ווידוא הגעת המסמכים לנמען הנכון.

אשר על כן, יש צורך בחברת שליחויות משפטיות מיומנת בעלת ניסיון עשיר בתחום שיודעת את העבודה ותאפשר לכם להיות בראש שקט.

לרוב כאשר מדובר על שליחויות כמו למשל מזון הרי שרדיוס טווח המשלוחים הינו מוגבל.

כך גם כאשר מזמינים מחנות הרי שיש את הסניף המרכזי שמרכז הזמנות אך סניפים אחרים ברחבי הארץ מוציאים את השליחויות בהתאם למיקום הנמען.

אז מה בעצם ההבדל בין חברת שליחויות רגילה לבין חברת שליחויות משפטיות?

ההבדל העיקרי כאשר אנו מדברים על שליחויות משפטיות, הינה העובדה כי המדובר בשליחויות למחוזות ומקומות רחוקים אשר יש לבצע אותם בפרק זמן יחסית קצר ולעיתים אף באותו היום, כן כן, באותו היום לשלוח מסמך ולקבל אותו חתום חזרה.

כאשר אתם מחפשים אחר חברה שמעניקה שירותי שליחויות משפטיות הרי שעליכם לוודא שהחברה מעניקה שירותי בפריסה ארצית.

כך שלא משנה לאן תצטרכו לשלוח ולהעביר מסמכים הרי שהשליחים יבצעו את עבודתם נאמנה.

כמה פעמים הזמנתם משלוח בין אם מזון או חפצים אחרים וקיבלתם אריזה מקומטת, קרועה, בלויה שרק מהמראה שלה הבנתם איזה דרך ארוכה וקשה היא עברה.

כפי שציינו לשליחויות משפטיות יש רגישות מסוימת ומדובר במסמכים חשובים אשר לעיתים מוגשים לבית המשפט או לגורמים מקצועיים ולכן חשוב שהמסמכים יגיעו בצורה קריאה, ברורה ומכובדת.

משכך, עליכם לוודא שחברת השליחויות משתמשת בכלי רכב המאפשרים שמירה מקסימלית והגנה על המסמכים מפני נזקים חיצוניים.

כך למשל, חברה שליחויות המשתמשת בקטנועים בלבד עליכם לבדוק שלקטנועים יש ארגזים בהם אפשר לשים את המסמכים ולשמור עליהם שלמים עד שיגיעו ליעדם.

אז איך בוחרים חברת שליחויות משפטיות?

לאור החשיבות הגבוהה של השליחויות המשפטיות הרי שצריך לבחור בחברה שתעמוד בכמה פרמטרים חשובים, אל תדלגו על אף פרמטר, כיוון וכלם חשובים לפעילות העסקית שלכם.

ראשית, על חברת השליחויות המשפטיות להיות מקצועית בתחומה שתדע להעניק לכם שירות משלוחים ברמה גבוהה ולאפשר לכם המשך עבודה סדירה.

שנית, על חברת השליחויות המשפטיות להיות אמינה ורצינית המחזיקה מספר שליחים מיומנים כך שגם במקרה של תקלה או בעיה תקבלו מענה ועזרה במהירות רבה.

אין ספק שלפרמטר התשלום יש השפעה מסוימת ולכן יש לשקול גם את המחירים המוצעים ולבדוק שאכן זה נמצא בתקציב שקבעתם לכך.

פרמטר נוסף הוא לדעת שיש מי שעומד מאחוריך במקרים פחות נעימים של אובדן משלוח, אי החזרה של מסמך מסוים, פגם כלשהוא בטפסים ועוד מקרים כאלה ואחרים ועכשיו נסביר למה:

במידה והוצאתם משלוח לבית משפט או לביטוח לאומי, והשליח לא חזר עם הטפסים הנכונים או שלא חזר איתם בכלל – אתם צריכים לדעת שיש מישהו שעומד מאחורי אותו שליח, וצריך לתת דין וחשבון, בדיוק כמו בבית משפט, על אותו נזק שהשליח יצר.

חברת שליחויות משפטיות בוחרים אך ורק על פי בדיקות מקדימות וניסיון מוכח בעבודה מול אותם גופים ציבוריים שצריך ללכת להחתים, לחכות הרבה פעמים לנציגים שיתפנו לתת שירות ועוד מספר דברים מסוימים.

כדי לבחור את החברה הנכונה, כדאי לערוך סקר שוק ארוך, לפנות אל קולגות בתחום המשפטים והעריכת דין ולהבין מהם עם איזה חברה הם עובדים, כמה זמן, מה העלות כיוון וחשוב לדעת שאתם לא תשלמו יותר מדי כסף ממה שהולך בשוק, האם המשלוחים מגיעים בזמן וחתומים בצורה נכונה ומדויקת. אל תפספסו את כל הדברים שהצגתי כאן, כיוון וזה יכול ליצור לכם נזק גדול בהמשך העבודה וההתנהלות שלכם במשרד.

לסיכום, כדי לעבוד עם חברת משלוחים או שליחויות משפטיות בעלת ניסיון גדול מאוד, רזומה מרשים, בנק לקוחות גדול ואיכותי (במידהו תמצאו לקוח כלשהוא גדול שאתם מכירים, תדליקו מנורה ירוקה ותדאגו להגיע עם אותה חברה למשא ומתן על התנאים והתשלומים בינכם). אל תסגרו סתם חברה שאתם לא מכירים או שלא שמעו עליה אנשים וקולגות מכיוון וזה יכול להתנקם בכם בהמשך הדרך שלכם במשרד.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חתן וכלה
אופנה
חליפה לנושא הטבעת: 3 כללים פשוטים

מהרגע הראשון שבו האחיין המתוק שלכם נולד ידעתם שברגע שתתחתנו ביום מן הימים הוא יהיה נושא הטבעת שלכם. גם האחיינית שלכם שכבר הפכה גדולה יותר עם השנים נכללת בדיל הזה,

דלת איכותית
לימודים
מה לעשות אם נתקעתם מחוץ לבית

אין הרבה דברים שעלולים להיות מרגיזים כמו לעמוד מול דלת הבית שלכם ולהבין שאתם לא יכולים להיכנס. יכולות להיות אינספור שבגללן אתם עלולים למצוא את עצמכם בסיטואציה הזאת, ונשאלת השאלה

עבודה
תיירות
חופשה או עבודה – אפשר ביחד

יותר ויותר עובדים מתקשים לעזוב את עבודתם בכדי לקחת חופשה, ובעקבות כך חווים עומס ולחץ שמצטברים ונערמים לכדי תשישות ותחושת מעמסה נפשית ורגשית. גם אלה שמצליחים לקבל החלטה להתנתק מעומס