תגים על תיבות הדואר בבניין – על מי נופלת האחריות

כאשר מדובר בבתים משותפים, קיים מתח מתמיד בין האחריות הכללית על המבנה, לבין אחריות הפרט על אותו המבנה עצמו ועל כלל החלקים בו. בדרך כלל שוררת הסכמה בין הדיירים במרבית הסוגיות. עם זאת, מעת לעת מתעוררות סוגיות פשוטות ושול לכאורה, המעוררות ומלבות את המת כאמור לעיל. סוגיה אחת כזאת יכולה להיות תיקון תקלה בשטחים הציבוריים, שנגרמה במזיד או בשגגה על ידי אחד הדיירים או על ידי מי מבני המשפחה שלו. סוגיה נוספת יכולה להיות אופן השימוש בשטחים הציבוריים על ידי כלל הדירים או חלקם. אבל לעיתים קרובות קורה שסוגיות קטנות להדהים הופכות לנושא למחלוקת. אחת הסוגיות הללו היא שאלת התגים על תיבות הדואר בבניין. מהם התגים על תיבות הדואר בבניין? מי אחראי עליהן? למי צריך לבוא בטענות אם תג נפגע או נפל? להלן התשובות

תיבת דואר

מהם התגים על תיבות הדואר

תיבות הדואר הן המקום שאליו מכניס הדוור את המכתבים המיועדים למשפחה כל שהיא. בעבר הלא רחוק, היו תיבות הדואר אמצעי הקשר הכמעט בלעדי של כל אחד מהדיירים עם כלל המוסדות במדינה – רשמיים וולונטריים כאחר. בנוסף, גופים וחברות שונים שהיו בקשר עם אדם פרטי או משפחה. שלחו אליו מעת לעת מכתבים, שכולם נחתו בסיכומו של עניין בתיבת הדואר. היותר מבוגרים שבינינו עדיין זוכרים את אגרות השנה טובה שנשלחו בתדירות כל כך גבוהה לקראת השנה היהודית החדשה ונחתו הישר בתיבת הדואר. אבל יחד איתן, אפשר להיזכר גם במכתב מהמורה ציפורה, שנחת גם הוא בתיבת הדואר וסיבך אגב כך ילד סורר כל שהוא בצרות.

ואולם על מנת שכל דבר דואר יגיע ליעדו, חייבות תיבות הדואר להיות מסומנות כהלכה. ועל מנת שהשם של בעלי הבית יופיע בצורה מסודרת, חייבת תיבת הדואר לכלול תג שאל תוכו יושחל הפתק עם השם הנכון. גם היום, למרות הנסיגה בחשיבות של תיבת הדואר, עדיין יש חשיבות לא קטנה לתגים הללו.

מי אחראי על התגים בתיבות הדואר בבניין

ככלל, מי שאחראי על התגים בתיבות הדואר הוא גם מי שאחראי על הניקיון בבניין – קרי ועד הדיירים, (התפקידים השונים בועד הבית) או חברת הניהול. גם תיבות הדואר, כמו חלקים אחרים בשטחים הציבוריים, שייכות לכלל הדיירים. בדרך כלל, כשמחליפים תיבות דואר לא מתבצעת החלפה של תיבה יחידה אלא של כל הקומפלקס. וזאת, לאחר שנאספו הכספים לצורך כל מהדיירים.  עם זאת, אם התג בתיבת הדואר נפל או נשבר כתוצאה מהתנהלות בעייתית של הדייר עצמו, אזי הוא עצמו יצטרך לשאת בתוצאה. אף שמדובר בהוצאה מינורית, אין הגיון בהעמסה שלה על כלל הדיירים. למעשה, המצב הוא כזה שבמרבית המקרים אין מתבצע תיקון. אבל אם הוא מתבצע, מי שצריך לשאת בעלות שלו הוא וועד הבית.

לפרטים נוספים ולהזמנת חברת אחזקות לחץ כאן.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בחירת גופי תאורה לבית ראשית
אחזקת מבנים
המדריך המלא לבחירת גופי תאורה לבית

לאורך כל ההיסטוריה של האנושות המודרנית עיצוב הבית העיד על סטאטוס, מעמד וגם היכולת הכלכלית של משק הבית. היום אומנם עדין קיימים אותם פערים בין המעמדות השונים, אך לרוב  ניתן