חיפוש

4 יתרונות במכשיר האופטיון על שאר הטיפולים בגליובלסטומה

חידושים טכנולוגיים במערכת הרפואית אינם תופעה קטנה ומתפשטים יותר ויותר. המון טיפולים תרופתיים או אחרים למחלות שונות כבר הוחלפו בפתרונות וטיפולים טכנולוגיים, או שהצטרפו אליהם מכשירים טכנולוגיים שעוזרים לטיפול טוב יותר. בכל מצב, לפעמים טיפולים אלה מתעלים בהשפעתם ויתרונותיהם על טיפולים אחרים – אחד מהם זה טיפול במכשיר האופטיון. אז מהו ומה יתרונותיו על הטיפולים השונים?

 

מה זה בכלל גליובלסטומה?

גליובלסטומה GBM – סוג אגרסיבי ואלים במיוחד של סרטן המוח, מגידולי המוח הממאירים הנפוצים ביותר. הגידול מקורו בתאים האחראים על תחזוק שוטף של תאי עצב (יחד עם תפקודים רבים נוספים) ולכן הגידול מתפתח בחלקים שונים של המוח, גם חלקים שקשים לאיתור בסריקות מוחיות. יותר מזה, בגלל שהגידול ממאיר לפעמים שולח גרורות לחלקים נוספים במוח ומתפשט.

המחלה עצמה גורמת לתסמינים קשים לשיוך כמו כאבי ראש, בחילות, בעיות בזיכרון ועוד. בעקבות האגרסיביות של המחלה זמן ההישרדות הממוצע של החולים הוא בסביבות שנה.

 

טיפולים שונים לגליובלסטומה

הטיפולים השונים לגליובלסטומה כוללים טיפולים כימותרפיים (לרוב תרופתיים), הקרנות שונות, רדיותרפיה וכמובן עוברים ניתוח להסרת הגידול והנגעים (במידה ויש). טיפול חדש שנוסף לסל הבריאות בארץ הוא טיפול במכשיר האופטיון. מידע נוסף על מכשיר האופטיון בקישור הבא – https://optune.co.il.

 

היתרונות של אופטיון על טיפולים אחרים לגליובלסטומה

 

  • נגישות לטיפול

יתרון ראשון לשימוש במכשיר האופטיון על פני טיפולים אחרים הוא שמכשיר האופטיון נגיש מאוד לכל המטופלים. לא משנה מה גיל המטופל או רמת הידע שלו בנושאים טכנולוגיים, השימוש במכשיר קל ולא דורש המון, מלבד בטענה של סוללה מדי פעם או הלבשה של המכשיר על הראש. יותר מזה, כל אלה המקבלים טיפול באופטיון עוברים הדרכה ולומדים איך לתפעל את המכשיר.

 

  • שימוש תכוף יותר וניידות

יתרון נוסף למכשיר הוא הניידות שלו. המון מהטיפולים דורשים הגעה קבועה לבית החולים, פגישות תכופות עם רופא וכל הדברים האלה לא מאפשרים אורח חיים נוח, אלא קוטעים אותו. המכשיר מתחבר לראש וניתן לסחוב חלקים ממנו בתיק פשוט וקל להמון מקומות – ניתן לעבור את הטיפול תוך המשך אורח חיים רגיל, בלי לבלות כל הזמן בבית חולים כזה או אחר.

 

  • ללא תופעות לוואי

בניגוד להמון טיפולים אחרים – טיפולים תרופתיים שונים ובעיקר הקרנות – למכשיר האופטיון אין תופעות לוואי נפוצות, מלבד גירוי עורי קל באזורי החיבור של המכשיר אל הראש.

 

  • יעילות הטיפול במכשיר

כמובן וחשוב מהכל, למכשיר האופטיון יעילות משמעותית במניעת התפשטות הגידול והעלמתו. מחקר קליני שנערך הראה שהוספה של הטיפול באופטיון לטיפול כימותרפיה תרופתי, טיפול רדיותרפיה וניתוח – הוספת הטיפול מעלה משמעותית את יכולת וזמן ההישרדות של המטופל, ומטפלת באופן יסודי במחלה.

 

לסיכום…

למכשיר האופטיון יתרונות משמעותיים על טיפולים אחרים. הטיפול במכשיר – כשנעשה לאחר הטיפולים האחרים שהוזכרו – מעלה משמעותית את הישרדות המטופל. יותר מזה, המכשיר נגיש לכל מטופל שמשתמש בו, נייד מאוד ומאפשר המשך אורח חיים תקין ככל האפשר – כל זאת ללא תופעות לוואי כמעט כלל.

טיפולי גליובלסטומה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הגיינת פה
כללי
סודות לשמירת היגיינת הפה

הפה נחשב לכרטיס הביקור הגופני שלנו. כשנפגוש אדם זר ונחייך בנימוס, או בפגישת עבודה פנים אל פנים, הדבר הראשון אליו ישימו לב הוא הפה שלנו. היגיינת הפה חשובה מאוד גם

רואה חשבון יניב נשר
כללי
איך לגייס הון ממשקיעים פרטיים?

גיוס הון לעסקים בהקמה או להרחבה של עסקים קיימים, הוא אחד האתגרים החשובים ביותר שניצבים מול מי שעובד ומנהל בזירה העסקית. גיוס הון יכול להתבצע במגוון צורות וממגוון רחב של

צמח מרפא
בריאות
מהם קנאבואידים ואיך הם משפיעים על הבריאות

המילה קנאבואידים נשמעת לכם מוכרת? אולי בגלל השורש שלה או בגלל ההגייה שלה, ואולי אתם בכלל מכירים אותה מכל מיני מקורות מידע. בכל אופן, קנאבואידים הם אחד מהרכיבים שנמצאים גם